Zahraničí

Vlna veder drtí Velkou Británii: Rozteklé silnice i dětské oběti

Vlna veder drtí Velkou Británii: Rozteklé silnice i dětské oběti
Zdroj: psni.police.uk

Velká Británie zažívá od konce minulého týdne masivní vlny veder. Kvůli vysokým teplotám se nejenom začaly roztékat některé silnice, ale vyhaslo i několik životů. Mezi oběťmi jsou také děti.

Extrémní vedra posledních pár dní sužují Velkou Británii. Zatímco v některých zemích jsou teploty přes 30° C v létě zcela běžné, Britové na ně vůbec nejsou zvyklí. To dokazují i tamní silnice, které se začaly roztékat například v hrabství Somerset.

U silnic ale problémy podle britských deníků The Sun a Mirror neskončily. Minulý víkend byl ve Velké Británii horký a bohužel i velmi tragický. Spousta lidí totiž pro osvěžení zamířila k vodě, což se ale stalo osudným celkem 11 lidem. Všichni se utopili při plavání. Mezi mrtvými jsou lidé různých věkových skupin, včetně chlapců ve věku 13 a 15 let.

Příběh mladšího z nich, třináctiletého Jaye Moffetta ze Severního Irska, je v Británii hojně medializovaný. Jak totiž dokazují dostupné fotografie, nápadně se podobal filmovému čarodějovi Harrymu Potterovi.

Související obsah

Rekordní teploty v zemi padaly i ve středu, kdy opět přesáhly třicítku. Nejvíc, tedy 31,6 stupňů, naměřili v neděli v meteorologické stanici v londýnském Heathrow.

Britské předpovědi počasí ale varují, že lidé musí s vedry počítat také v srpnu. A to i přesto, že zemi v úterý zasáhly silné bouřky. Během nich například ve městě Leicestershire padaly kroupy o velikosti golfových míčků.


"Teploty se i nadále budou držet kolem 30° C, v některých odlehlejších místech v jižní Anglii očekáváme, že by mohly vystoupat až na 32 nebo dokonce 33° C. I v jindy chladnějších oblastech teploty přesáhnou 20 stuoňů. Vyloučit se nedají ani další bouřky," upozornil britský meteorolog Marco Petagna.

Ve Velké Británii jsou vysoké teploty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz