Zahraničí

Silné bouřky Evropu sužují dál: Chorvatsko likviduje škody

Silné bouřky Evropu sužují dál: Chorvatsko likviduje škody
Zdroj: Profimedia

Silné bouřky a jejich následky Evropu trápí už několik dní. Teď udeřily také na jihovýchodě kontinentu, kde zasáhly především Chorvatsko.

Extrémně silné a ničivé bouře, které život v některých evropských státech obrátily naruby, postoupily až do Chorvatska. I tam hlásí obrovské škody včetně vytopených domů i zaklíněných aut. Podle informací slovinského webu 24ur ale naštěstí nikdo nezemřel.

Nejpostiženější je východní část země, kam patří například čtvrté největší chorvatské město Osijek. Lidé se v něm museli potýkat s vytopenými budovami i spadanými stromy. Obyvatelé města Našinec pak byli kvůli bouři na nějakou dobu bez proudu, protože tamní trafostanici vyplavila voda.

Související obsah

Velké problémy během pondělního podvečera počasí způsobilo také ve městě Županja. Voda, která v některých místech sahala až po kolena, pronikla do spousty rodinných domů. Zaplavila ale také silnice. Mnoho lidí přišlo i o auta, která silný proud vody doslova strhl s sebou.

Na likvidaci škod, které bouře v Chorvatsku napáchaly, se v úterý usilovně pracuje od časných ranních hodin. Na odčerpávání vody v zasaženém kraji se podílí i tamní svozové společnosti zabezpečující odvoz komunálního odpadu. Podle starosty Našic Krešimira Kašuby navíc s úklidem dále pomáhaly nejen veřejné, ale také dobrovolné hasičské sbory, a to i z okolních měst.

"Děláme vše, co je v našich silách, abychom situaci co nejdříve dostali pod kontrolu, ale jsme optimisté," řekl ředitel vodohospodářské společnosti Hrvatske vode Željko Kovačević.

Že silný déšť postihne i obce Seona, Zoljan, Martin a Donja Motičina, nečekal nikdo. Do pondělního večera se tam totiž s povodněmi nesetkali. Situace kromě Chorvatska ale nebyla příznivá ani v sousední Bosně a Hercegovině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz