Domácí

Výbuch v Brdech policie vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví

V bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Brdech zranil v úterý výbuch munice dva vojáky. Vyšetřování případu si převzala vojenská policie.

Při explozi v někdejším vojenském výcvikovém prostoru v Brdech se v úterý těžce zranili dva vojáci. Incident už začala vyšetřovat vojenská policie.

Připomeňte si událost v reportáži TV Nova: 


"V úterý jsme vyšetřování případu převzali a v současné chvíli jsme zahájili úkony v trestním řízení pro podezření spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti spáchaného dosud neznámým pachatelem. V této fázi vyšetřování další informace bohužel sdělovat nelze," řekla tisková mluvčí vojenské policie Nikola Rimkevič Hájková.

Zdroj: Profimedia


Mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová v úterý uvedla, že na místo výbuchu vyjelo několik sanitek, protože původně bylo nahlášeno sedm zraněných. Svobodová nicméně dále potvrdila, že zranění byli nakonec dva vojáci.


Jeden muž utrpěl devastující poranění dolních končetin, druhý voják pak měl popálenou horní část těla. Oba zraněné záchranáři přepravili do plzeňské fakultní nemocnice pomocí sanitky a vrtulníku.

Související obsah


Zatímco v úterý byl stav obou zraněných vojáků vážný, ve středu už ho nikdo nekomentoval. "Ptají se mě na zdravotní stav, ale rodiny vojáků si žádné bližší informace sdělovat nepřejí," dodala mluvčí armádního Generálního štábu Magdaléna Dvořáková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz