Krimi

Žena se v Brně ubránila znásilnění, podezřelého už policisté zadrželi

Brněnští policisté od pondělního odpoledne pátrali po muži, který se měl pokusit v lesích poblíž Brněnské přehrady znásilnit mladou ženu. Dívka se mu však ubránila a zavolala pomoc. Policii se podařilo podezřelého muže ve středu v noci vypátrat.

Policisté v pondělí odpoledne přijali na tísňovou linku 158 oznámení o tom, že v lesích poblíž Brněnské přehrady nedaleko sídliště Kamechy se neznámý muž pokusil znásilnit mladou dívku.

Dívce se totiž podařilo před údajným agresorem ubránit a pohotově utéct. "Na místo tak bylo neprodleně vysláno několik hlídek, včetně policejního psovoda. Ze vzduchu navíc po muži pátral i vrtulník s termovizí," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Související obsah

Muži se ale i tak podařilo unikat. Policisté však pátrání po něm nevzdali. "Brněnští kriminalisté z prvního oddělení v noci na čtvrtek zadrželi podezřelého z pokusu o znásilnění v Bystrci. V současné době probíhají procesní úkony," dodal Vala.

Policie každopádně i nadále pátrá po jiném muži, který měl na Českobudějovicku znásilnit mladou ženu. Minulou sobotu jí podle policie potkal na cyklostezce mezi Bavorovicemi a Hlubokou nad Vltavou a řekl, že jí ukáže lepší cestu.

"Potom ji odvedl na louku, která se nachází mezi cyklostezkou vedoucí na Hlubokou a levým břehem řeky, kde ji přibližně 200 metrů od sportovně relaxačního centra znásilnil," uvedla mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová s tím, že se to stalo v čase mezi 11:05 a 12:15.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz