Krimi

Zubožená fenka sotva stála na nohou mezi výkaly. Majitel odjel na tři týdny

Zubožená fenka sotva stála na nohou mezi výkaly. Majitel odjel na tři týdny
Zdroj: KŘP Královéhradeckého kraje

Z týrání zvířat obvinili policisté 33letého muže z Královéhradecka. Dotyčný odjel do jiného města za prací a svou fenku měl nechat v pronajatém bytě zavřenou minimálně tři týdny s nedostatkem jídla, vody a pohybu. Obviněnému hrozí až tři roky vězení.

Podle policistů muž z Královéhradecka nedodržel povinnosti chovatele. "Policejní vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu týrání zvířat 33letého muže,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.


Obviněný měl nechat fenku křížence staforda, pitbulteriéra a ridgebacka minimálně tři týdny bez dozoru samotnou v pronajatém bytě. Navíc jí podle policie nezajistil dostatek jídla, vody a pohybu.

Související obsah

"Zanedbaného, podvyživeného a zesláblého psa sotva stojícího na nohou našla zavřeného v pokoji mezi jeho výkaly majitelka bytu, se kterou nájemce nekomunikoval a měl v tu dobu u bytu skončenou nájemní smlouvu,“ doplnila Kormošová.


Psa poté odchytil srážník a předal ho útulku, v té době fenka vážila pouhých 18 kilo. Normální váha takového zvířete je 25 až 30 kilo. Fena měla zarostlý obojek, přerostlé drápy, zanedbanou kůži a nemocné uši. Navíc nebyla označená mikročipem a neměla očkovací průkaz.


"Z odborného vyjádření vyplynulo, že majitel psa vystavil negativním stresovým vlivům jak biologické povahy v podobě duševních útrap, tak fyzikální povahy v podobě nedostatku pohybu, hladovění a žíznění, zároveň i chemické povahy v podobě nuceného pobytu v dráždivém mikroklima, které mu způsobily zdravotní poruchy, stavy bolesti a utrpení,“ uzavřela Kormošová.


Policisté se případem intenzivně zabývají. V případě prokázání viny hrozí 33letému muži až tři roky ve vězení.

Žena měla v bytě 80 psů, ti žili v hrozných podmínkách. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz