Krimi

U majitelky na Plzeňsku našli desítky zubožených psů. Hrozí jí až šest let

Na Plzeňsku objevili chovnou stanici psů s 26 zuboženými a nejspíš týranými zvířaty. Čtyři z nich byli při příjezdu zástupců neziskových organizací už po smrti, další podlehl svým zraněním později. Odborníci se shodují, že se jedná o jedno z nejhorších týrání zvířat, se kterým se kdy setkali.

Peklo na zemi. Tak mluví svědci o tom, co viděli v jednom z domů v obci Malesice na Plzeňsku. "Viděl jsem za svůj život hodně zlého, hodně špatného, ale tohle jsem ještě neviděl,“ tvrdí svědek.


Přes 20 zubožených psů tam našli dobrovolníci, kteří je chtěli nakrmit během doby, kdy jejich majitelka měla být v nemocnici. "Žena je známá chovatelka německých ovčáků, ještě před několika lety patřila ke špičce jak v Česku, tak v zahraničí. V podstatě nikdo neví, co vedlo k tomu, aby se u ní smečka dostala do stavu, v jakém byla nalezena,“ popsala zakladatelka sdružení Home4Pets Yvona Müllerová.


"Z deseti pejsků, které jsme tam měli jet nakrmit, tam bylo 26 psů. Z toho pět jich je bohužel mrtvých,“ informoval jeden z dalších svědků.

Související obsah


Psi, kteří přežili, jsou celkem ve čtyřech zařízeních, jedním z nich je i útulek ve Středočeském kraji, kde jsou celkem čtyři zachránění psi. "Jsou pohublí, psychicky vyčerpaní, nejsou zvyklí na lidský kontakt. U fenky máme potvrzený velký útvar na vaječníku, takže se připravuje na velkou operaci,“ doplnila Müllerová.


"K nám se dostali celkem tři pejsci, jedna fenka byla v podstatě v kritickém ohrožení života. Je velmi zanedbaná a extrémně vyhublá,“ řekla Dita Pullmannová z organizace Dočasky De De.


Podle organizací se jedná o jeden z nejhorších případů týrání zvířat, se kterým se setkali za několik let. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti,“ dodala policejní mluvčí Michaela Raindlová. Při takto velkém počtu zvířat hrozí chovateli až šest let vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz