Domácí

V Plzeňském kraji otevírají očkovací centra bez registrace, termíny jsou omezené

Plzeňský kraj spouští od pátku očkovací centra, kde nebude nutná předchozí registrace. Do očkování se zapojí devět očkovacích míst po celém kraji. Očkovat ale budou pouze několik dní.

Plzeňský kraj spouští od pátku pro zájemce o očkování možnost nechat se naočkovat vakcínou proti covidu-19 bez předchozí nutné registrace. V pátek tento a příští týden bude k dispozici celkově devět očkovacích míst po celém kraji. Někde otevřou i v sobotu.

Plzeňský kraj se snaží dát lidem další možnost, jak se nechat očkovat, jelikož právě Plzeňsko je na tom momentálně, co se týče koronaviru, nejhůře. Z okresů je na tom nejhůř Plzeň-sever, kde je 52,06 případů na 100 tisíc obyvatel za sedm dní. Následují Plzeň-jih (42,44) a Plzeň-město (37,47).

Mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová v pátek odpoledne navíc informovala o rozšíření kapacity očkování pro děti: "Vzhledem k vysokému počtu zájemců o očkování v kategorii 12 až 15 let navyšuje FN Plzeň kapacity pro očkování této věkové skupiny. Vakcinace probíhá denně (včetně víkendu) od 7:00 do 17:30 hod. na ambulanci Ústavu imunologie a alergologie, ve vybraných dnech i na Klinice pracovního lékařství."

Související obsah

Očkovací centra, kde není nutná registrace, se ve středu otevřela také v Brně a Ostravě.  V Brně se prostory očkovacího místa nacházejí v obchodním centru Olympia, v Ostravě v obchodním Fóru Nová Karolina.

V Brně a Ostravě otevřela očkovací místa bez registrace. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Očkování bez registrace v Plzeňském kraji:

Podobně se centra otevřela také v Praze. Jedno se nachází přímo v obchodním domě na Smíchově. Další dvě už fungují na pražském hlavním nádraží a v obchodním centru Chodov.

Související obsah

Zatímco vznikají nová očkovací centra, kam mohou lidé chodit bez registrace, tak klasická očkovací centra postupně končí. Například na jihu Čech není jejich kapacita využita, a tak se očkování přesune do ambulancí nemocnic.

Co se týče přímo očkování, stále se nejvíce očkuje v Praze a Jihomoravském kraji. Nejméně dávek bylo podáno v kraji Karlovarském. Celkem bylo podáno přes devět milionů vakcín, dvěma dávkami byly naočkovány přes čtyři miliony lidí. Nejvíce se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz