Domácí

V kempu na Vltavě opět hořelo! Plameny zachvátily karavany i auta

Hasiči v noci ze čtvrtka na pátek opět zasahovali v kempu Radava poblíž Orlické přehrady. Na místě hořelo několik karavanů a aut. Obří požár přitom zasáhl stejný kemp už minulý týden.

Jihočeští hasiči vyráželi v pátek ráno krátce před třetí hodinou k požáru do kempu Radava v obci Kovářov poblíž Orlické přehrady. Plameny tam pohltily několik karavanů a aut. Hasičům se podařilo oheň uhasit a v současné době vyšetřují příčinu požáru.

"Oznámení o požáru jsme přijali v půl třetí v noci. Hořet začaly tři přístřešky, dva karavany a dva osobní automobily. V současné chvíli probíhá na místě vyšetřování," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Související obsah

Jedná se přitom už o druhý požár, který kemp postihl za posledních čtrnáct dní. "Ve tři ráno hořely opět karavany. Stejně tak jako před třemi dny," popsal svědek pro TN.cz

Minulé pondělí oheň v kempu pohltil celkem 11 karavanů, obytné auto Avia, osobní auto Škoda Yeti a část nedalekého lesa na ploše asi 70 na 70 metrů. Naštěstí se nikdo nezranil.

Kvůli rozsahu požáru museli v kempu zasahovat hasiči jak z jihočeského, tak i středočeského kraje. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz