Domácí

V kempu na Vltavě opět hořelo! Plameny zachvátily karavany i auta

Hasiči v noci ze čtvrtka na pátek opět zasahovali v kempu Radava poblíž Orlické přehrady. Na místě hořelo několik karavanů a aut. Obří požár přitom zasáhl stejný kemp už minulý týden.

Jihočeští hasiči vyráželi v pátek ráno krátce před třetí hodinou k požáru do kempu Radava v obci Kovářov poblíž Orlické přehrady. Plameny tam pohltily několik karavanů a aut. Hasičům se podařilo oheň uhasit a v současné době vyšetřují příčinu požáru.

"Oznámení o požáru jsme přijali v půl třetí v noci. Hořet začaly tři přístřešky, dva karavany a dva osobní automobily. V současné chvíli probíhá na místě vyšetřování," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Související obsah

Jedná se přitom už o druhý požár, který kemp postihl za posledních čtrnáct dní. "Ve tři ráno hořely opět karavany. Stejně tak jako před třemi dny," popsal svědek pro TN.cz

Minulé pondělí oheň v kempu pohltil celkem 11 karavanů, obytné auto Avia, osobní auto Škoda Yeti a část nedalekého lesa na ploše asi 70 na 70 metrů. Naštěstí se nikdo nezranil.

Kvůli rozsahu požáru museli v kempu zasahovat hasiči jak z jihočeského, tak i středočeského kraje. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz