Zahraničí

Spojené státy i nadále sužují obří požáry, v akci jsou tisíce hasičů

Západ Spojených států dál sužují desítky požárů, které se rozšířily i do nových oblastí, jako například do státu Nevada. Úřady proto začaly s evakuací obyvatel. Největší kalifornská distribuční společnost oznámila, že plánuje do země ukrýt tisíce kilometrů dosud nadzemního elektrického vedení, které požáry často způsobuje.

Na západě USA stále zuří desítky požárů. Bojují s nimi tisíce hasičů. Živel zničil už desítky budov a úřady musely nařídit evakuaci řady obcí.

"Snažíme se zůstat v klidu, nepanikařit. Máme dostatek benzinu, takže můžeme odjet. Taky se snažíme pomoct sousedům, ptáme se, jestli jsou v pořádku," svěřila se evakuovaná obyvatelka Sharon Boothová.

Související obsah

Požáry se nově rozšířily i do státu Nevada. Požár pojmenovaný Tamarack má rozlohu asi 176 kilometrů čtverečních. Je jedním z mnoha, který zažehl úder blesku.

Největší kalifornská distribuční společnost PG&E plánuje položit do země na 16 tisíc kilometrů kabelů. Čelí totiž dlouhodobé kritice za špatný stav svého elektrického vedení, které způsobilo mnohé požáry.

Na vině jsou ale také velká vedra, která letos přišla dřív, než je obvyklé. Přesto se v posledních dnech, díky lepším povětrnostním podmínkám, daří hasičům ohnivý živel lépe krotit. Pod kontrolou je aktuálně asi ze třetiny.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz