Zahraničí

Spojené státy i nadále sužují obří požáry, v akci jsou tisíce hasičů

Západ Spojených států dál sužují desítky požárů, které se rozšířily i do nových oblastí, jako například do státu Nevada. Úřady proto začaly s evakuací obyvatel. Největší kalifornská distribuční společnost oznámila, že plánuje do země ukrýt tisíce kilometrů dosud nadzemního elektrického vedení, které požáry často způsobuje.

Na západě USA stále zuří desítky požárů. Bojují s nimi tisíce hasičů. Živel zničil už desítky budov a úřady musely nařídit evakuaci řady obcí.

"Snažíme se zůstat v klidu, nepanikařit. Máme dostatek benzinu, takže můžeme odjet. Taky se snažíme pomoct sousedům, ptáme se, jestli jsou v pořádku," svěřila se evakuovaná obyvatelka Sharon Boothová.

Související obsah

Požáry se nově rozšířily i do státu Nevada. Požár pojmenovaný Tamarack má rozlohu asi 176 kilometrů čtverečních. Je jedním z mnoha, který zažehl úder blesku.

Největší kalifornská distribuční společnost PG&E plánuje položit do země na 16 tisíc kilometrů kabelů. Čelí totiž dlouhodobé kritice za špatný stav svého elektrického vedení, které způsobilo mnohé požáry.

Na vině jsou ale také velká vedra, která letos přišla dřív, než je obvyklé. Přesto se v posledních dnech, díky lepším povětrnostním podmínkám, daří hasičům ohnivý živel lépe krotit. Pod kontrolou je aktuálně asi ze třetiny.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz