Domácí

Miloš Zeman je na dovolené na Vysočině. Vyrazil na tajnou návštěvu

Prezident Miloš Zeman v pátek oficiálně zahájil tradiční dovolenou na Vysočině. Bude ale zřejmě kratší než obvykle. Prezident na své chalupě zůstane nejspíš jen na víkend. V pátek se vydal na návštěvu známých. Jeho dovolenou provázejí přísná bezpečnostní opatření.

Okolí usedlosti už od rána kontrolovali členové ochranky v civilu. Na místě byl i služební pes na vyhledávání výbušnin. Utajovaná návštěva prezidenta Miloše Zemana u jeho starého známého na Jihlavsku si žádala bezpečnostní prověrku. I hosté museli z penzionu na oběd jinam.

"Objednal jsem si jídlo a musel jsem si to odnést z terasy k rybníčku," řekl host penzionu Dušan Kaštánek.

Před příjezdem prezidentské kolony ještě ochranka zastavila kvůli bezpečnosti provoz v okolí. Prezidentská limuzína pak najela rovnou do dvora. Ve fialové košili následně Zeman usedal do křesílka a předal květiny všem přítomným dámám včetně servírek.

Prezident byl očividně v dobré náladě. Nad lahví dobrého bílého vína trávil celé odpoledne. Rušit ho, ale nikdo nesměl. "Máme to zakázané. Nedá rozhovor ani kratký, ani dlouhý," řekla zaměstnankyně penzionu. 

Večer se Zeman přesunul na chalupu do Nového Veselí. Na Vysočině zřejmě zůstane jen do neděle. V plánu má prý jak výlet po okolí, tak - pokud to počasí dovolí - i tradiční plavbu po hladině rybníka.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz