Zahraničí

Slovensko řeší skandál. Poslankyně se vykoupala, kde neměla

Slovensko řeší skandál. Poslankyně se vykoupala, kde neměla
Zdroj: Profimedia

Na Slovensku řeší neobvyklou kauzu. Poslankyně Romana Tabák (OL'ANO) se vykoupala v Tatranském národním parku, kde platí nejpřísnější stupeň ochrany. Navíc se fotkou sama pochlubila na sociálních sítích.

Správa Tatranského národního parku podá na slovenskou inspekci životního prostředí podnět kvůli koupání poslankyně Romany Tabák. Mluvčí Státní ochrany přírody Kristína Bocková to řekla webu tvnoviny.sk

Poslankyně Tabák se k činu sama přiznala, když na sociálních sítích zveřejnila fotografii, jak se koupe v horském potoku. Jako místo označila Studenovodské vodopády, kde platí nejpřísnější stupeň ochrany.

Následně uvedla, že místo špatně označila, ale je připravená nést následky. "Jsem připravená nést následky, pokud jsem udělala něco zakázaného," řekla Tabák. O zákazu prý nevěděla a omluvila se. 

Související obsah

Je podle ní dobře, že se věcí budou zabývat úřady. "Neměla bych být zvýhodněna jen proto že jsem poslankyně," uvedla Tabák. Je prý také připravena zaplatit případnou pokutu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz