Domácí

Rodina dala poslední sbohem Romovi, z jehož smrti viní policii

Rodina a blízcí se rozloučili se Stanislavem Tomášem. Mladý Rom zemřel po zákroku policie, která ho zadržela kvůli agresivnímu chování. Rodina z jeho smrti viní policii. Podle pitvy byl ale muž ve špatném stavu kvůli užívání drog.

V sobotu dopoledne se v Teplicích konalo poslední rozloučení se Stanislavem Tomášem. Muže pohřbili v bílé rakvi, která byla v kostele otevřená. 

Tomáš zemřel 19. června krátce po zásahu policistů. "Podle předběžné pitevní zprávy bylo u muže zjištěno podezření z ovlivnění cizorodou látkou amfetaminové řady a při pitvě byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce," uvedl už dříve mluvčí policie Daniel Vítek. Případ prošetřila také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která nezjistila pochybení policistů.

Související obsah

Incidentu měla předcházet potyčka mezi dvěma narkomany, přičemž muž, který zemřel, měl pak zaútočit na přivolanou policejní hlídku. Celou situaci zachytilo hned několik videí. Rodina mrtvého ale z jeho smrti viní policii a podala dokonce trestní oznámení

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz