Domácí

Rodina dala poslední sbohem Romovi, z jehož smrti viní policii

Rodina a blízcí se rozloučili se Stanislavem Tomášem. Mladý Rom zemřel po zákroku policie, která ho zadržela kvůli agresivnímu chování. Rodina z jeho smrti viní policii. Podle pitvy byl ale muž ve špatném stavu kvůli užívání drog.

V sobotu dopoledne se v Teplicích konalo poslední rozloučení se Stanislavem Tomášem. Muže pohřbili v bílé rakvi, která byla v kostele otevřená. 

Tomáš zemřel 19. června krátce po zásahu policistů. "Podle předběžné pitevní zprávy bylo u muže zjištěno podezření z ovlivnění cizorodou látkou amfetaminové řady a při pitvě byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce," uvedl už dříve mluvčí policie Daniel Vítek. Případ prošetřila také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která nezjistila pochybení policistů.

Související obsah

Incidentu měla předcházet potyčka mezi dvěma narkomany, přičemž muž, který zemřel, měl pak zaútočit na přivolanou policejní hlídku. Celou situaci zachytilo hned několik videí. Rodina mrtvého ale z jeho smrti viní policii a podala dokonce trestní oznámení

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz