Domácí

VIDEO: Výbuch a požár na Teplicku. Útočník vyhrožuje bohatým a policii

Situace na Teplicku se neuklidňuje. Napětí vyvolal červnový zásah policie proti recidivistovi Stanislavovi Tomášovi, který pod vlivem omamných a psychotropních látek demoloval auta na ulici. Muž po zásahu policie zemřel. Někteří lidé z jeho smrti viní policii a neznámý pachatel nyní kvůli tomu zřejmě dokonce zapálil čtyři kontejnery.

Obyvatele malého města Novosedlice severně od Teplic probudil v pondělí brzy ráno výbuch. V ulici Luční totiž kolem čtvrté hodiny neznámý pachatel zřejmě úmyslně zapálil čtyři plastové kontejnery na tříděný odpad.

Pravděpodobně ten stejný člověk ještě předtím na vozovku nasprejoval nápis "Boháči a policajti táhněte."

Pravděpodobný pachatel se videem z celé akce pochlubil na internetu. Na záběrech je vidět nápis i samotný výbuch kontejnerů. Podle zveřejněného prohlášení jde o odplatu za smrt narkomana Stanislava Tomáše. "Policie ochraňuje boháče. Policie tvrdě vystupuje proti chudým. Drží je násilím i jeho hrozbou v poslušnosti a bídě. Některé u toho také zabije. Tak jako Stanislava Tomáše v Teplicích," napsal anonym v textu.

Související obsah

Neznámý člověk se dále přiznává k tomu, že požár byl založen úmyslně a jde o vztek proti bohatým lidem. Vyvolala ho prý policejní brutalita. 

Celý případ již vyšetřuje policie. "Škoda dosud nebyla vyčíslena, proto jsme případ zatím kvalifikovali jako přestupek proti zákonu o požární ochraně," uvedl mluvčí policie Daniel Vítek. 

Související obsah

V Teplicích je po smrti Stanislava Tomáše dusno. Rodina z jeho smrti viní policii a ve městě se konalo několik demonstrací. Sama policie ale podíl na mužově smrti popírá. "Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem omamných a psychotropních látek demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva," uvedla policie.

Policie zveřejnila také video, které ukazuje, co akci předcházelo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz