Domácí

VIDEO: Výbuch a požár na Teplicku. Útočník vyhrožuje bohatým a policii

Situace na Teplicku se neuklidňuje. Napětí vyvolal červnový zásah policie proti recidivistovi Stanislavovi Tomášovi, který pod vlivem omamných a psychotropních látek demoloval auta na ulici. Muž po zásahu policie zemřel. Někteří lidé z jeho smrti viní policii a neznámý pachatel nyní kvůli tomu zřejmě dokonce zapálil čtyři kontejnery.

Obyvatele malého města Novosedlice severně od Teplic probudil v pondělí brzy ráno výbuch. V ulici Luční totiž kolem čtvrté hodiny neznámý pachatel zřejmě úmyslně zapálil čtyři plastové kontejnery na tříděný odpad.

Pravděpodobně ten stejný člověk ještě předtím na vozovku nasprejoval nápis "Boháči a policajti táhněte."

Pravděpodobný pachatel se videem z celé akce pochlubil na internetu. Na záběrech je vidět nápis i samotný výbuch kontejnerů. Podle zveřejněného prohlášení jde o odplatu za smrt narkomana Stanislava Tomáše. "Policie ochraňuje boháče. Policie tvrdě vystupuje proti chudým. Drží je násilím i jeho hrozbou v poslušnosti a bídě. Některé u toho také zabije. Tak jako Stanislava Tomáše v Teplicích," napsal anonym v textu.

Související obsah

Neznámý člověk se dále přiznává k tomu, že požár byl založen úmyslně a jde o vztek proti bohatým lidem. Vyvolala ho prý policejní brutalita. 

Celý případ již vyšetřuje policie. "Škoda dosud nebyla vyčíslena, proto jsme případ zatím kvalifikovali jako přestupek proti zákonu o požární ochraně," uvedl mluvčí policie Daniel Vítek. 

Související obsah

V Teplicích je po smrti Stanislava Tomáše dusno. Rodina z jeho smrti viní policii a ve městě se konalo několik demonstrací. Sama policie ale podíl na mužově smrti popírá. "Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem omamných a psychotropních látek demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva," uvedla policie.

Policie zveřejnila také video, které ukazuje, co akci předcházelo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turów zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turówu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz