Domácí

Kvůli požáru zasahovalo 13 jednotek hasičů! Hořelo pole s obilím

S velkým požárem bojovali v sobotu odpoledne hasiči z Plzeňského kraje. U obce Mochtín v okrese Klatovy hořelo zhruba pět hektarů pole s obilím. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu a na místě zasahovalo 13 jednotek hasičů.

Mezi obcemi Mochtín a Kocourov na Klatovsku hořelo pole s obilím. Na místě zasahovalo celkem 13 jednotek hasičů z Plzeňského kraje. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

"Oheň ohrožoval i přilehlý les. Na místě foukal silný vítr, který přispíval k šíření požáru," uvedl před 15. hodinou mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

Související obsah

Kolem 16. hodiny už byl ale požár pod kontrolou. "Požár už byl lokalizován a teď už se nikam nešíří. Některé jednotky už se proto vrací na základnu," uvedli hasiči. Místo zásahu následně předají majiteli a vrátí se na základnu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz