Domácí

Kvůli požáru zasahovalo 13 jednotek hasičů! Hořelo pole s obilím

S velkým požárem bojovali v sobotu odpoledne hasiči z Plzeňského kraje. U obce Mochtín v okrese Klatovy hořelo zhruba pět hektarů pole s obilím. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu a na místě zasahovalo 13 jednotek hasičů.

Mezi obcemi Mochtín a Kocourov na Klatovsku hořelo pole s obilím. Na místě zasahovalo celkem 13 jednotek hasičů z Plzeňského kraje. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

"Oheň ohrožoval i přilehlý les. Na místě foukal silný vítr, který přispíval k šíření požáru," uvedl před 15. hodinou mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

Související obsah

Kolem 16. hodiny už byl ale požár pod kontrolou. "Požár už byl lokalizován a teď už se nikam nešíří. Některé jednotky už se proto vrací na základnu," uvedli hasiči. Místo zásahu následně předají majiteli a vrátí se na základnu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz