Domácí

Kolo pro život pořádá závody pro děti i rodiny. Dorazil i olympionik

V Berouně se jel sedmý závod seriálu Kolo pro život, jehož je televize Nova generálním partnerem. Na start se postavili zástupci všech věkových kategorií. Celkem téměř tisícovka cyklistů.

První vyrazili cyklisté na tu nejdelší trasu, která měřila 50 kilometrů. "Máme zde všechny výkonnostní kategorie a naším cílem je rozhýbat a posadit na kolo co nejvíce lidí. Například na dětské nebo rodinné závody se nám hlásí čím dál tím víc lidí," řekl organizátor Tomáš Pravenec.

Závodu se zúčastnil i olympijský vítěz z Londýna biker Jaroslav Kulhavý. "Většinu seriálu jezdíme s partnery. Přece jenom ta konkurence v závodě je perfektní, takže je to to je nejlepší co můžeme v Čechách jezdit. Tratě jsou rychlé, ale my si je mezi závodníky děláme těžší," řekl.

Související obsah

Kolo pro život ale není jen pro profesionální cyklisty. Je tu i trasa pro rodiny s dětmi. Nezávodí se, důležité je dojet. Závodu se zúčastnili i ti úplně nejmenší. Děti do pěti let změřily své síly na odrážedlech.

Další závod ze série kolo pro život se pojede už příští víkend na šumavském Zadově.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz