Domácí

Vodní nádrže jsou téměř plné. Vodu po deštích nestíhají odpouštět

České přehrady jsou téměř plné. Po víkendových deštích do nich přitéká tolik vody, že ji na mnoha místech ani nestíhají odpouštět. Například vodní nádrž Nechranice na Chomutovsku teď denně kontrolují zaměstnanci povodí Ohře. K jejímu naplnění totiž chybí jen pár desítek centimetrů. Podle odborníků ale nehrozí, že by přehrady vodu neudržely.

Nechranická přehrada na Chomutovsku patří mezi pět největších v Česku. Dokáže zadržet bezmála 300 miliard litrů vody. Teď je plná přibližně z 95 procent.

"Je 32 centimetrů pod zásobní hladinou, vody je tam poměrně dost, byli jsme naplnění," řekl mluvčí povodí Ohře Jan Svejkovský. Po víkendu se hladinu podařilo dostat pod kontrolu, v neděli ale začala opět stoupat. "Od neděle zase malinko s hladinou rosteme. Jsou to jednotky centimetrů za den," dodal mluvčí.

Obyvatelé Nechranic tolik vody nepamatují. "Bydlím tady 12. rok, ale  nikdy tady nebylo tolik vody," řekl jeden obyvatel. 

Související obsah

Podobně jsou na tom i další přehrady, například i celá vltavská kaskáda. "Přehrada Orlík je naplněna přibližně z 90 procent. Ještě je na přehradách retenční prostor, který je určený k tomu, aby zachytil vyšší přítoky," řekl mluvčí povodí Vltavy Hugo Roldán.

Podle předpovědí bychom se žádných silných bouřek v následujícím týdnu dočkat neměli, hladiny přehrad by proto měly pomalu klesat.

mb, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz