Zahraničí

Ráj ve Středomoří ničí plameny! Domovy muselo opustit 1500 lidí

Na ostrově Sardinie hasiči stále bojují s rozsáhlým lesním požárem. Shořelo kolem 20 tisíc hektarů půdy. Plameny se šíří kvůli velmi silnému větru, požár stále není pod kontrolou. Své domovy muselo opustit kolem 1500 lidí.

Do boje s plameny se podle agentury Enex pustilo kolem 7 500 lidí, jsou mezi nimi hasiči, členové bezpečnostních sborů, strážci národních parků i celá řada dobrovolníků. Do akce se zapojilo také kolem 20 hasičských letadel.

Oheň se začal šířit v noci na sobotu v provincii Oristano na západě ostrova. Kvůli plamenům se z městečka Scano Montiferro muselo evakuovat kolem 400 lidí, další lidé pak opustili své domovy kvůli hustému kouři. Celkem se evakuovalo kolem 1500 lidí.

Související obsah

Itálie požádala další státy Evropské unie o pomoc. Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio již poděkoval Francii za dvě hasičská letadla.

Zatím nejsou hlášeny žádné oběti, kromě problémů s dýcháním podle agentury Enex zatím nebyl nikdo zraněn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz