Zahraničí

Sibiř sužují rozsáhlé lesní požáry, s plameny bojují tisíce hasičů

Sibiř sužují rozsáhlé lesní požáry, s plameny bojují tisíce hasičů
Zdroj: APTN

Ruskou Sibiř sužují v posledních dnech rozsáhlé lesní požáry, které propukly zhruba 50 kilometrů od města Jakutsk. Kvůli hustému kouři a plamenům muselo být v oblasti uzavřeno také letiště.

Tisíce hasičů bojují v posledních dnech s rozsáhlými lesními požáry na ruské Sibiři, které způsobily extrémně vysoké teploty. Nejhůře je v současné době zasažena oblast vzdálená 50 kilometrů od města Jakutsk ve státě Sacha. Plameny už pohltily přes 100 tisíc hektarů lesa, informuje agentura AP.

"Situace s požáry je velmi obtížná. Opakuji, že v Jakutsku zažíváme nejsušší léto za posledních 150 let a měsíc červen byl nejteplejším v historii. To spolu se suchými bouřkami, které se v naší republice vyskytují téměř denně, způsobilo významné požáry," uvedl guvernér Sachy Ajsen Nikolajev.

Související obsah

Kouř z požárů zahltil přes 50 měst a vesnic v regionu, včetně hlavního města Jakutsku. Úřady musely kvůli bezpečnosti také přerušit provoz tamního letiště.

Ruský ministr pro mimořádné události Jevgenij Ziničev uvedl, že proti plamenům je už nasazeno přes 2000 hasičů. Vláda do oblasti vyslala také dvě obří hasičská letadla.

Rozsáhlé požáry ničí i západ Spojených států amerických. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz