Domácí

Elenka pomáhá rodině po tornádu, za 20 korun rozprodává své plyšáky

Elenka pomáhá rodině po tornádu, za 20 korun rozprodává své plyšáky
Zdroj: Jana K.

I měsíc po řádění tornáda na jihu Moravy se najdou Češi, kteří dělají vše pro to, aby pomohli lidem ze zasažených obcí. Mezi dobrovolníky se dokonce objevují i děti. Třeba šestiletá Elenka z Lysé nad Labem začala prodávat své plyšáky, aby získala peníze pro rodinu z Hrušek.

Už je to více než měsíc od chvíle, kdy několik obcí na jižní Moravě zpustošilo tornádo. Snaha některých lidí ulevit ostatním od jejich trápení ale neutichla. Důkazem je i příběh rodiny Jany Konvalinové.

Ona a její blízcí z Lysé nad Labem pomáhají prakticky od začátku. Protože ale chtěli, aby peníze mířily konkrétním lidem, od přátel si nechali dát tip na rodinu, která by pomoc uvítala. Tou se stali Vališovi z Hrušek. Rodičům dvou holčiček tornádo silně poničilo dům. 

"Udělali jsme sbírku a po kamarádech jsme vybrali nějaké peníze, které jsme jim poslali," vysvětlila Jana Konvalinová. S Vališovými zůstává v kontaktu a příležitostně dál posílá i materiální pomoc. Příběh rodiny zasáhl i téměř sedmiletou Elenku.

Související obsah

"Elenka, jak jsme se o tom doma pořád bavili a řešili to, tak řekla, že chce taky nějak pomoct," vysvětlila maminka dívky. Nejprve se prý vrhla do záhonů a hledala okurky, které by mohla zpeněžit. Těch ale bylo příliš málo, a tak přišla řada na její plyšáky.

"Otevře si vrata, strčí tam stolek, pod kancelářské sponky za schránkou strčí cedulku, sedí mezi dveřma a vystaví si plyšáky a čeká, až někdo půjde okolo. Tříletou ségru honí po ulici a ta musí vyvolávat, že prodává plyšáky," popisuje hrdá maminka.

Své hračky Elenka prodává za dvacet korun. Dvacetikorunu pozná, jiné hodnoty ji maminka učí. A je to potřeba. Lidé jsou jejím počínáním tak dojatí, že nechávají peněz i víc. Holčičce se za týden podařilo vybrat už necelé dva tisíce korun.

Trasu tornáda proletěl i policejní dron. Podívejte se na unikátní video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz