Domácí

Setkání se Stallonem se nekonalo. Pořadatel míří na 4 roky za mříže

Vrchní soud v Praze ukončil kauzu podvedených fanoušků americké hvězdy Sylvestra Stalloneho. Podnikatel Tomáš Blažo, který lidem sliboval, že herec přijede do České republiky, si odsedí 4 roky ve vězení. Lidé si vstupenky objednávali i rok dopředu. Blažo tvrdil, že se s hollywoodskou hvězdou za 50 000 budou moci vyfotit a prohodit pár slov. Stallone to ale popřel, do Česka se prý vůbec nechystal.

Kdo by nechtěl naživo vidět jednoho z největších filmových tvrďáků všech dob? Stalloneho fanoušci z Česka i Slovenska byli ochotní dát cokoli, aby se s hvězdou mohli setkat a vyfotit.
 

"Bylo tam opravdu napsaný: Urgence. Kupujte, kupujte! Poslední místa! Takže lidi byli vybičovaní, aby co nejdřív zaplatili, co nejdřív vstupenky koupili. Měli rok času na zorganizování, a teď si to všechno pěkně shrábli," řekla Ywetta Kasanová, jedna z hercových zklamaných fanynek.

"Já jsem se viděla, že bych si splnila sen. Bylo mi to tak líto. Je to škoda. Mě to stálo bezmála 6 000 korun. Ještě pak byla možnost zakoupit vstupenky na pódium přímo vedle pana Stalloneho za 50 000," vypověděla další Stalloneho rozhořčená obdivovatelka Ivana Steffanová.

Související obsah

Pořadatel termín stále posouval, a když redakci TV NOVA pronajímatel Tip Sport Arény Praha oznámil, že o žádné takové akci neví a nevěděl o ní ani samotný herec, lidem došlo, že naletěli.

 "Nikdo z okolí pana Stalloneho nemá o této události v České republice jakékoliv povědomí," znělo oficiální vyjádření na stránkách hollywoodské hvězdy.

Podle usnesení Městského soudu v Praze jde o velmi rozsáhlou kauzu. Slovenský podnikatel Tomáš Blažo měl podvést 973 lidí a 8,5 milionu korun za vstupenky si nechat pro sebe.

Související obsah

Po Blažovi se slehla zem. Pátrali po něm i reportéři slovenské televize Markíza, protože vstupenky si koupili i lidé na Slovensku.

Na Slovensku je na pořadatele firmy, která lístky prodává, vedených přes 20 exekucí,“ zjistila reportérka TV Markíza Míroslava Ondrejčíková.

Související obsah

Teď kauza doputovala až k Vrchnímu soudu v Praze. Ten poslal Tomáše Blaža za podvod na 4 roky do vězení. Rozsudek je pravomocný.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz