Domácí

V Ostravě utekl ze zahrady krokodýl. Může být nebezpečný, varuje policie

V Ostravě utekl ze zahrady krokodýl. Může být nebezpečný, varuje policie

Nevšední pátrání rozjeli v pondělí odpoledne policisté z Ostravy. Ze zahrady soukromého chovatele totiž utekl metrový krokodýl. Policie zároveň varuje, že může být nebezpečný.

Vodní plaz se ztratil ze zahrady soukromého chovatele v Ostravě na ulici Závodní. Podle informací policie by se mělo jednat o mládě.

"Jedná se o mládě zhruba metr dlouhé, které může být nebezpečné. Policisté po zvířeti intenzivně pátrají," uvedla policie na Twitteru.

Související obsah

Nevšední kontakt se zvířetem, které je obvykle k vidění jen v zoologických zahradách, mají za sebou už i olomoučtí hasiči. V březnu totiž vyjížděli k požáru rodinného domu v Klopině, kde narazili právě na krokodýla.

"Hasiči zjistili, že se tam nachází krokodýl nilský, což jim potvrdil i majitel," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Podle hasičů se jednalo asi o třímetrový kus, který se pohyboval v přízemí dvoupatrového domku. O plaza se následně postarala odchytová služba.

Majitel krokodýla z Klopiny k chovu nemá povolení. Co bude s plazem dál? Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz