Zahraničí

Očkovaných přibývá, i tak covid sílí. Víc zemí mluví o povinné vakcinaci

Jednu dávku vakcíny už v zemích Evropské unie dostalo 70 procent dospělých, plně naočkováno jich je podle dat Evropské komise 57 %. Stále více evropských zemí jedná o povinném očkování pro zdravotníky a zaměstnance ohrožených skupin. Povinnou vakcinaci zdravotníků zvažuje i Německo.

Větší výhody pro očkované v Německu, i to by mohla být brzy realita. Diskuze o povinném očkování ale u našich sousedů rozpoutala konflikt mezi politiky. 

Podle německé ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové je nepřípustné, aby se nenaočkovaným lidem zakazoval přístup do restaurací, kin nebo dalších zařízení, variantou podle ní musejí být testy zdarma. Emoce totiž vyvolalo hlavně prohlášení Helge Brauna, považovaného za pravou ruku Angely Merkelové. 

Související obsah

"To může také znamenat, že určité nabídky, jako jsou návštěvy restaurací, kin a stadionů, už nebudou možné ani pro ty, kteří nebyli očkováni, protože riziko zůstává příliš vysoké," uvedl šéf kancléřství Braun. Většina německých politiků se shoduje, že prioritou vlády musí být přesvědčit co nejvíce občanů, aby se nechali očkovat. 

Pandemie koronaviru se v některých evropských zemích začíná opět zhoršovat. Velký nárůst nově nakažených zaznamenalo v posledních dnech Španělsko, denní přírůstky se tam pohybují kolem 30 tisíc nakažených. Mimo kontrolu je údajně pandemie v letních měsících podle posledních dat i v Rusku či Turecku. Tam se počty nově nakažených pohybují okolo 14 tisíc denně.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz