Krimi

Berdychův gang znovu u soudu! K výslechu půjdou všichni

Krajský soud v Praze v úterý po několika letech znovu otevírá jeden z největších případů organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. Jaromír Prokop, jeden ze členů Berdychova gangu, požádal o obnovení procesu. Prokopa letos přivezla policie ze Spojených států.

Šestapadesátiletý Jaromír Prokop byl na útěku dlouhých šestnáct let, než ho loni na jaře u amerického Seattlu zadržela policie. A letos v květnu ho dopravila do Česka. Jde o posledního člena takzvaného Berdychova gangu, který stanul před soudem.

Původně ho v roce 2006 v nepřítomnosti odsoudili k trestu 13,5 roku za čtyři loupeže z devadesátých let. Od návratu do Česka je Prokop ve vazbě, ve které požádal o obnovení procesu, zrušení původního rozsudku a nové dokazování.

Související obsah

Na úvod v úterý u soudu řekl, že se cítí vinný především kvůli tomu, že mohl ty skutky zastavit. Dále se pokusil přesvědčit soud, aby bylo líčení odročeno, protože se na něj nestihl dostatečně připravit.

Soud ale prosbě nevyhověl a přistoupil k výslechu. Znovu vyslechnuti budou v následujících dnech i zbylí členové skupiny, včetně Davida Berdycha. Soud ale nemůže uložit Prokopovi přísnější trest.

Související obsah

Kauza Berdychova gangu je jedním z největších případů organizovaného zločinu v české historii. Lidé kolem Davida Berdycha mají na svědomí loupeže, únosy, vraždy a vydírání podnikatelů, a to za dohledu vysoce postavených policistů. Členové gangu se u některých zločinů převlékali za policisty. Ostatní, kteří byli s Prokopem před lety odsouzení, jsou už na svobodě.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz