Domácí

Dálnice D11 je po demolici mostu už průjezdná. Viníkovi hrozí pokuta

Dálnice D11 na okraji Prahy je po demolici mostu opět průjezdná oběma směry. Demoliční práce se kvůli neočekávaným problémům protáhly až do pondělního večera, kdy byl zprůjezdněn pouze směr do hlavního města. K otevření dálnice ve směru na Hradec Králové došlo až v úterý v půl šesté ráno.

Dálnice D11 je po bourání mostu u Prahy opět průjezdná. Okolo půl šesté ráno silničáři otevřeli i úsek ve směru na Hradec Králové. Okolnosti uzavírky, která se oproti plánu protáhla o 44 hodin, budou předmětem vyšetřování a viníkovi hrozí pokuta.

Místo plánovaných 16 hodin uzavírky byla dálnice ve směru na Prahu zavřená 48 hodin, ve směru na Hradec Králové dokonce více než 60. Prodlevu prý způsobilo velké množství výztuže nezanesené v dokumentaci a kabel vysokého napětí, který v plánech také chyběl.

Související obsah

"Neevidoval ho ani správce příslušné sítě, proto jsme museli při té demolici, když došlo k zahoření, poměrně dlouhou dobu čekat, protože jsem potřebovali tento kabel odpojit," vysvětlovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Problematický kabel byl na místě prý ještě dříve než samotná dálnice. "Dost možná, že při stavbě dálnice ho někdo posunul někam stranou, a proto vypadl z těch nákresů. Za pouhou hodinu bylo tohle místo připraveno, aby se mohlo bourat. Pokud nějaké zdržení jde za PRE (Pražská energetika), tak maximálně ta jedna jediná hodina," popsal mluvčí PRE Petr Holubec.

Související obsah

Techniká správa komunikací proto už chystá zprávu o demolici včetně povolovacích procesů. "Popravdě řečeno, zpackali, co se zpackat dalo. My chceme řádné prošetření a v každém případě budeme požadovat uvalení sankcí na konkrétního viníka," dodala Lišková. O tom, kdo nakonec za dopravní kolaps zaplatí pokutu, rozhodnou ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a městská část.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz