Domácí

Policie dál vyšetřuje bitku v Sokolově. Zveřejnila nové informace

Policie dál vyšetřuje bitku v Sokolově. Zveřejnila nové informace
Zdroj: Profimedia

Policisté stále vyšetřují bitku v Sokolově, při které se před několika dny zranilo celkem 13 lidí. Rvačka se strhla mezi místními Romy a vodáky. Zatím není přesně jasné, jak k incidentu došlo. Vyšetřovatelé nyní zveřejnili, že mezi vodáky byli také takzvaní ultras, fotbaloví fanoušci jednoho z týmů, který hraje nejvyšší českou fotbalovou soutěž.

Kriminalisté stále vyhodnocují záznamy z kamerového systému města Sokolov i videí, která byla pořízena během incidentu. V úterý policie odhalila nové okolnosti vyhroceného konfliktu.

"Po provedených šetřeních můžeme potvrdit, že část osob ze skupinky vodáků patří mezi tzv. ultras fanoušky jednoho z týmu hrajícího nejvyšší českou fotbalovou soutěž," uvedl k případu mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Další okolnosti celého incidentu jsou stále v šetření, není tak zcela jisté, jak přesně rvačka začala.

Související obsah

Bitka se strhla v pátek odpoledne poblíž sokolovského vlakového nádraží po krátké slovní rozepři mezi skupinou místních a vodáků. I přesto, že policie dorazila na místo poměrně rychle, zraněno bylo 13 lidí. Nikdo naštěstí neskončil v nemocnici.

Nikdo také nebyl omezen na osobní svobodě, podle vyšetřovatelů je složité okamžitě identifikovat konkrétní pachatele. Stále tak probíhají výslechy přímých aktérů rvačky i dalších svědků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz