Domácí

Po bitce v Sokolově Romové kritizují policii. Vše prověřujeme, vzkázala

Po bitce v Sokolově Romové kritizují policii. Vše prověřujeme, vzkázala

Policisté i nadále vyšetřují páteční incident v Sokolově, kde se při bitce mezi Romy a pravděpodobně vodáky zranilo celkem 13 lidí. Někteří ze zúčastněných se kvůli postupu opřeli do strážců zákona. Jedna ze svědkyň dokonce tvrdí, že na ni policista vytáhl zbraň. Případem se kvůli některým nařčením zabývá i odbor vnitřní kontroly.

Bitka se po krátké slovní rozepři strhla v pátek odpoledne nedaleko sokolovského vlakového nádraží. Zhruba deset místních bylo zraněno. Na druhé straně, podle policie se jednalo o vodáky, se zranili tři lidé. Žádné zranění si nevyžádalo hospitalizaci.

Podle místních, kteří sdíleli na sociálních sítích řadu videí, se vodáci měli vrhnout na nezletilého chlapce a další z místních. Policejní mluvčí nicméně uvedl, že nebylo zjištěno zranění nezletilé či mladistvé osoby.

Mnozí z místních, podle portálu romea.cz se má jednat o Romy, si stěžovali na postup policie. Jedna z žen, která byla na místě, dokonce tvrdí, že na ni namířil jeden ze zasahujících policistů pistoli.

K ženě měl dle jejích slov nejdřív přijít někdo ze skupiny vodáků, následně jí měl začít nadávat. "Já jsem mu řekla, že jsem nic neudělala, ať si mě nevšímá. Přišel ke mně policajt, dal mi k hlavě pistoli a řekl, že se mám odstranit nebo že když mě třikrát vyzve, tak mě střelí. A já jsem mu na to řekla klidně, že mě zastřelit může," popsala žena ve videu na sociálních sítích.

Podle ní byli vodáci ozbrojení noži a sekáčky, dle jejích slov byl někdo z místních pořezán. V nemocnici ale nikdo neskončil.

Související obsah

Policejní mluvčí Jakub Kopřiva už v neděli uvedl, že se policie nyní věnuje výslechům a také rozboru videí z místa incidentu. "Jednotlivá videa jsou mimo jiné i předmětem šetření Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje za účelem zjištění, zda nedošlo k jakémukoliv nesprávnému služebnímu postupu v rozporu se zákonnými normami, případně příslušnými akty řízení ze strany některého ze zakročujících policistů," ujistil Kopřiva.

"Z mě dosud známých a dostupných informací vztahujících se k pátečnímu incidentu, který se odehrál v Sokolově, mohu říci, že sokolovská policie zasáhla velmi rychle, přičemž právě svým rychlým zákrokem předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení dalších osob. Za Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz