Domácí

Na Plzeňsku smetl vlak osobák, u Přerova boural náklaďák a dodávka

Tragická dopravní nehoda uzavřela v úterý nájezd na dálnici D1 poblíž Přerova. Ve směru na Ostravu se srazil kamion s dodávkou. Řidič menšího auta bohužel nehodu nepřežil. Dopoledne na Plzeňsku zase smetl vlak osobák.

Nehoda se stala v úterý kolem půl druhé hodiny na nájezdu na dálnici D1 ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel. V tuto chvíli je komunikace uzavřena, stejně tak je uzavřen sjezd z D1 ve směru na Lipník nad Bečvou a nájezd na D1 ve směru od Lipníku nad Bečvou na Ostravu," uvedla odpoledne mluvčí policie Miluše Zajícová.

Jak k nehodě došlo, a zda hrál roli alkohol či lidský faktor, v současné době vyšetřuje dopravní policie.

Související obsah

Dopoledne zaměstnala záchranné složky pro změnu dopravní nehoda na Plzeňsku. 67letý řidič vjel osobákem značky Peugeot přímo před přijíždějící rychlík. Strojvedoucí už střetu nemohl zabránit, náraz lokomotivy auto odhodil několik metrů daleko a to dopadlo na plot, kde zůstalo zdemolované a převrácené na bok.

Související obsah

Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Záchranáři si pacienta převzali a se středně těžkým zraněním ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň. Cestujícím z vlaku se naštěstí nic nestalo a drážní hasiči je z vlaku evakuovali.

"Policisté uzavírají komunikaci a řidiči budou naváděni na náhradní objízdnou trasu. V současné době zjišťují veškeré okolnosti a nehodu dále šetří," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová pro Krimi-Plzeň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz