Domácí

Na Plzeňsku smetl vlak osobák, u Přerova boural náklaďák a dodávka

Tragická dopravní nehoda uzavřela v úterý nájezd na dálnici D1 poblíž Přerova. Ve směru na Ostravu se srazil kamion s dodávkou. Řidič menšího auta bohužel nehodu nepřežil. Dopoledne na Plzeňsku zase smetl vlak osobák.

Nehoda se stala v úterý kolem půl druhé hodiny na nájezdu na dálnici D1 ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel. V tuto chvíli je komunikace uzavřena, stejně tak je uzavřen sjezd z D1 ve směru na Lipník nad Bečvou a nájezd na D1 ve směru od Lipníku nad Bečvou na Ostravu," uvedla odpoledne mluvčí policie Miluše Zajícová.

Jak k nehodě došlo, a zda hrál roli alkohol či lidský faktor, v současné době vyšetřuje dopravní policie.

Související obsah

Dopoledne zaměstnala záchranné složky pro změnu dopravní nehoda na Plzeňsku. 67letý řidič vjel osobákem značky Peugeot přímo před přijíždějící rychlík. Strojvedoucí už střetu nemohl zabránit, náraz lokomotivy auto odhodil několik metrů daleko a to dopadlo na plot, kde zůstalo zdemolované a převrácené na bok.

Související obsah

Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Záchranáři si pacienta převzali a se středně těžkým zraněním ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň. Cestujícím z vlaku se naštěstí nic nestalo a drážní hasiči je z vlaku evakuovali.

"Policisté uzavírají komunikaci a řidiči budou naváděni na náhradní objízdnou trasu. V současné době zjišťují veškeré okolnosti a nehodu dále šetří," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová pro Krimi-Plzeň.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz