Krimi

Požáry karavanů v kempu Radava děsí návštěvníky, může jít o žháře

Dva velké požáry karavanů a chat v kempu Radava u Orlické přehrady změnily život tamních kempařů. Mluví se o žhářských útocích a lidé se tak bojí o své životy. V noci kvůli tomu dokonce drží hlídky. Někteří raději z kempu odjeli do doby, než policie případ vyšetří.

Dva mohutné požáry zachvátily kemp Radava v posledních dvou týdnech. Celkem shořelo 14 karavanů, dvě chatky a oheň poničil také několik osobáků. Ani v jednom případě se naštěstí nikomu nic nestalo.

Místní kempaři, kteří na Radavu jezdí i desítky let, mají obavy, že se bude situace opakovat. Podle nich mohlo jít o dílo žháře, který v kempu řádil už před pěti lety.

Související obsah

"Když tady někdo vyhrožuje, že všichni, co jim ublížili, shoří, to přece není náhoda. My se jich tady všichni bojíme," uvedl jeden z kempařů.

Podle vyšetřování hasičů první požár nemohl vzniknout technickou závadou. Ve hře je nedbalost, nebo úmyslné zapálení. A cizí zavinění kriminalisté prověřují i u druhého požáru.

Podle informací TV Nova policisté zajistili zapalovač. Jestli souvisí s požárem, ukáže ale až vyšetřování. Kriminalisté zatím čekají na výsledky expertízy a pracují se všemi vyšetřovacími verzemi.

Související obsah

"Určitě to nebyla náhoda. Byl vidět stín z té kamery, ale nebyla vidět postava. Někteří kempaři se rozhodli v noci držet hlídky, jiní raději odjeli," řekl majitel pozemku.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o krátkou dobu, kdy došlo zhruba 100 metrů od sebe k požáru těchto míst, tak pracujeme s verzí, že by se mohlo jednat o stejný charakter," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz