Krimi

Žena se stala obětí bankovního podvodu, přišla o 100 tisíc korun

Žena se stala obětí bankovního podvodu, přišla o 100 tisíc korun
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Neznámý podvodník vydávající se za zaměstnance banky ženě ze Stříbra sdělil, že byl její bankovní účet napaden. Žena se tak v obavách o své úspory řídila instrukcemi podvodníka. Přišla tak o 100 tisíc korun.

Minulý týden se na stříbrské policisty obrátila 47letá žena, která se svěřila, že ji měl na jejím telefonním čísle kontaktovat zaměstnanec banky, který jí sdělil, že její bankovní účet byl napaden.

"V důsledku toho ženu instruoval za účelem domnělého zabezpečení jejích finančních prostředků. Ženu tedy přiměl vybrat finanční hotovost v celkové výši 100 000 korun z jejího bankovního účtu, peníze pak měla žena použít k nákupu kryptoměny prostřednictvím bitcoinmatu v Plzni, což oznamovatelka učinila," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Ženě bohužel až poté došlo, že by se mohlo jednat o podvod a rozhodla se proto obrátit na policii.

Související obsah

Jak probíhá takový vishing? Zjistíte ve videu Policie ČR:


"Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Nyní se případem zabývají kriminalisté z tachovského oddělení hospodářské kriminality, kteří pátrají po pachateli," dodala Jiroušková.


Policie upozorňuje, že se za poslední dobu nejedná o ojedinělý případ takzvaného vishingu, proto apeluje na lidi, aby byli obezřetní při případné komunikaci s podvodníky vydávajícími se za zaměstnance bank. Identitu volajícího je důležité si vždy pečlivě ověřit a případně kontaktovat banku.

Na Plzeňsku ordinoval falešný gynekolog. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz