Krimi

Žena se stala obětí bankovního podvodu, přišla o 100 tisíc korun

Žena se stala obětí bankovního podvodu, přišla o 100 tisíc korun
Zdroj: Getty Images

Neznámý podvodník vydávající se za zaměstnance banky ženě ze Stříbra sdělil, že byl její bankovní účet napaden. Žena se tak v obavách o své úspory řídila instrukcemi podvodníka. Přišla tak o 100 tisíc korun.

Minulý týden se na stříbrské policisty obrátila 47letá žena, která se svěřila, že ji měl na jejím telefonním čísle kontaktovat zaměstnanec banky, který jí sdělil, že její bankovní účet byl napaden.

"V důsledku toho ženu instruoval za účelem domnělého zabezpečení jejích finančních prostředků. Ženu tedy přiměl vybrat finanční hotovost v celkové výši 100 000 korun z jejího bankovního účtu, peníze pak měla žena použít k nákupu kryptoměny prostřednictvím bitcoinmatu v Plzni, což oznamovatelka učinila," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Ženě bohužel až poté došlo, že by se mohlo jednat o podvod a rozhodla se proto obrátit na policii.

Související obsah

Jak probíhá takový vishing? Zjistíte ve videu Policie ČR:


"Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Nyní se případem zabývají kriminalisté z tachovského oddělení hospodářské kriminality, kteří pátrají po pachateli," dodala Jiroušková.


Policie upozorňuje, že se za poslední dobu nejedná o ojedinělý případ takzvaného vishingu, proto apeluje na lidi, aby byli obezřetní při případné komunikaci s podvodníky vydávajícími se za zaměstnance bank. Identitu volajícího je důležité si vždy pečlivě ověřit a případně kontaktovat banku.

Na Plzeňsku ordinoval falešný gynekolog. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz