Domácí

Z dětských skupin jesle nebudou. Poslanci kývli na prodloužení otcovské

Ve středu se konaly hned dvě schůze Poslanecké sněmovny, na programu měli zákonodárci několik důležitých bodů. Mezi nimi byla novela zákona, která se týká dětských skupin. Ty se ale nakonec na jesle měnit nebudou. Dál schválili novelu o nemocenském pojištění. Nakonec jednali o případném zpřísnění vyplácení dávek lidem v hmotné nouzi.

V rámci 113. schůze Poslanecké sněmovny se začalo jednat v 9:00, ještě před jednáním se konaly tiskové konference jednotlivých poslaneckých klubů.

Jako první poslanci řešili vládní návrh zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině. Sněmovna novelu upravila, takže dětské skupiny i nadále zůstanou pro starší děti. Podle původního sporného návrhu se totiž měly změnit na jesle.

Dále byl na programu návrh zákona o nemocenském pojištění. Novelu, která rozšiřuje možnosti získávání dlouhodobého ošetřovného a ošetřovného a také prodlužuje otcovskou dva týdny, poslanci schválili.

Dojde také k prodloužení období, v němž může být dávka poskytována, v případě, kdy bylo dítě hospitalizováno v období prvých šesti týdnů života o dobu hospitalizace.

"Tatínek bude mít možnost si vybrat, jestli ji bude čerpat v prvních šesti týdnech po narození dítěte nebo až v šesti týdnech poté, co jeho potomek bude propuštěný z nemocnice,“ sdělila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

 

Související obsah

V 11:00 začala 114. schůze, na jejímž programu byl jediný bod. Jedná se o návrh na vydání zákona, kterým se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi. Vyplácení dávek by se v případě schválení normy mohlo zpřísnit. Poslanci ale před koncem jednání bod nedořešili.

Nešlo o standardní schůze Poslanecké sněmovny, ta se sešla na žádost skupiny poslanců. Zákonodárci navíc jednali v náhradním jednacím sále, důvodem je oprava stropu sálu v hlavní budově.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz