Zahraničí

Matovič dál obhajuje ruskou vakcínu, nechal se očkovat Sputnikem V

Matovič dál obhajuje ruskou vakcínu, nechal se očkovat Sputnikem V
Zdroj: Profimedia

Slovenský ministr financí Igor Matovič se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V. Při zveřejnění informace si neodpustil poznámku proti svým oponentům s tím, že mohlo být ruskou vakcínou naočkováno kolem půl milionu Slováků.

Právě dovoz ruské vakcíny na Slovensko ještě před jejím schválením vyvolal vládní krizi a pád bývalého slovenského premiéra Igora Matoviče, který v současné chvíli zastává pozici ministra financí.

Ten se teď stejnou vakcínou, která ještě nebyla schválena Evropskou lékovou agenturou, nechal naočkovat. Podle něj mohlo být už nyní naočkováno ruskou vakcínou půl milionů Slováků, kdyby se proti ní jeho oponenti nepostavili.

Související obsah

"Pro ně však byl tupý boj s Ruskem a Matovičem cennější než zdraví a životy lidí. Takže za jejich otupělost zaplatíme všichni," zveřejnil Matovič na sociálních sítích.

Připomeňte si tahanice o vakcínu Sputnik V v reportáži z června:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz