Domácí

Množí se konflikty v obcích zasažených tornádem! Starostce vyhrožují smrtí

V oblastech zasažených tornádem se začínají množit konflikty. Do jednoho se zapletla i starostka Mikulčic, které teď někteří lidé vyhrožují smrtí. Případem se už zabývá policie.

Starostka Mikulčic nechala uzavřít sportovní halu, ve které byli ubytovaní dobrovolníci. Nouzová noclehárna totiž přinášela řadu potíží. Z ložního prádla se šířily štěnice a dobrovolníci prý vedli velmi hlučný noční život. Jeden opilec házel kladivem v tělocvičně a poškodil podlahu, další zničili záchody a sprchy. Když je starostka vykázala, začaly jí přicházet výhružné vzkazy.

"Kriminalisté se případem zabývají, ale nemohou komentovat další kroky," potvrdil vyšetřování mluvčí policie Pavel Šváb. Starostka čelila výhrůžkám, že ji někdo pobodá nebo podpálí dům. Policisté případ vyšetřují jako nebezpečné vyhrožování.

Související obsah

V oblastech zasažených tornádem se objevují i další případy kriminality. Policisté vyšetřují například krádež notebooků a mobilních telefonů v hodnotě padesáti tisíc korun. Dva podezřelí byli zadrženi a obviněni z krádeže. Protože se jí dopustili ve stavu nebezpečí, hrozí jim až osmiletý pobyt ve vězení.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz