Domácí

Množí se konflikty v obcích zasažených tornádem! Starostce vyhrožují smrtí

V oblastech zasažených tornádem se začínají množit konflikty. Do jednoho se zapletla i starostka Mikulčic, které teď někteří lidé vyhrožují smrtí. Případem se už zabývá policie.

Starostka Mikulčic nechala uzavřít sportovní halu, ve které byli ubytovaní dobrovolníci. Nouzová noclehárna totiž přinášela řadu potíží. Z ložního prádla se šířily štěnice a dobrovolníci prý vedli velmi hlučný noční život. Jeden opilec házel kladivem v tělocvičně a poškodil podlahu, další zničili záchody a sprchy. Když je starostka vykázala, začaly jí přicházet výhružné vzkazy.

"Kriminalisté se případem zabývají, ale nemohou komentovat další kroky," potvrdil vyšetřování mluvčí policie Pavel Šváb. Starostka čelila výhrůžkám, že ji někdo pobodá nebo podpálí dům. Policisté případ vyšetřují jako nebezpečné vyhrožování.

Související obsah

V oblastech zasažených tornádem se objevují i další případy kriminality. Policisté vyšetřují například krádež notebooků a mobilních telefonů v hodnotě padesáti tisíc korun. Dva podezřelí byli zadrženi a obviněni z krádeže. Protože se jí dopustili ve stavu nebezpečí, hrozí jim až osmiletý pobyt ve vězení.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz