Krimi

Kočka je venku z vazby. Okamžitě se pochlubil novým sestřihem. VIDEO

Podnikatel Jan Kočka je po dvou týdnech venku z vazby, kde skončil společně s dalšími dvěma muži poté, co měli podle policejních vyšetřovatelů v půlce června vyhrožovat muži (57). Toho měli také fyzicky napadnout a násilím nutit k převodu firmy a peněz. To Kočka nicméně popírá.

Kočka skončil ve vazbě 13. července, kdy ho v centru Prahy společně se dvěma dalšími muži zatkla zásahová jednotka. Za mřížemi však dlouho nepobyl a je opět na svobodě. Kočka si očividně nově nabyté svobody velmi užívá, jelikož v úterý večer sdílel na Instagramu fotku nového sestřihu.

"Přišel úplně normálně vysmátý jako vždycky, jako každý týden. Odešel spokojený. O případu jsme se nebavili, u nás v salónu řešíme pouze pozitivní věci," řekl pro TN.cz známý kadeřník Lukáš Vlačuha.

Policie Kočku obvinila z několika trestných činů. "Trojice v půlce června vyhrožovala a následně fyzicky napadla sedmapadesátiletého poškozeného, kterého násilím nutila k převodu jeho firmy a blíže neurčené finanční částky," oznámila po zatčení policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

"Muži ve věku 51, 52 a 54 let jsou v současné době obvinění ze spáchání trestných činů vydírání a loupeže, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté v průběhu několika hodin podají státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby," dodala tehdy Siřišťová s tím, že napadený muž skončil v nemocnici. Není zatím jasné, z jakého důvodu byl Kočka z vazební věznice propuštěn. Redakci TN.cz se nepodařilo zastihnout jeho advokáta, státního zástupce ani zástupce soudu.

Jan Kočka je člen vlivné pražské rodiny spojené především s Matějskou poutí a také podnikatel, kterého policie spolu s dalšími lidmi před časem obvinila z daňových podvodů. Podle vyšetřovatelů z Národní centrály proti organizovanému zločinu skupina prostřednictvím fiktivních faktur připravila stát o zhruba 150 milionů korun.

Vydírání a loupež, to policie přičítá podnikateli Janu Kočkovi. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz