Zahraničí

Svatba, která uchvátila svět! Charles a Diana si řekli ano před 40 lety

Nejen Británie si ve čtvrtek připomene svatbu, která okouzlila lidi po celém světě. Před 40 lety si své ano řekli princ Charles a princezna Diana. Před Buckinghamským palácem se tehdy sešly davy lidí. Pohádkový příběh ale neměl šťastný konec a skončil rozvodem před tragickou smrtí princezny Diany, která by letos oslavila své 60. narozeniny.

Na svatbu princezny Diany a prince Charlese se 29. července 1981 sjely filmové a televizní štáby z celého světa, pohádkový obřad tehdy zaujímal místa na předních stranách mnoha světových médií.

Přímo před Buckinghamským palácem se sešly davy lidí, které dychtivě očekávaly, až jim pár zamává. Princezna Diana byla jednou z nejoblíbenějších členek královské rodiny.

Vztah prince Charlese a princezny Diany ale nedošel ke šťastnému konci, jak tomu bývá v pohádkách. Dvojice se odloučila už v roce 1992, v roce 1996 pak přišel hořký rozvod.

Související obsah

Charles si nakonec vzal Camillu Parker-Bowlesovou, která se tak stala vévodkyní z Cornwallu. S ní měl udržovat vztah ještě v době, kdy byl manželem princezny Diany.

Jen rok po rozvodu pak zasáhla svět strašlivá rána. Princezna Diana zemřela po vážné nehodě v Paříži 31. srpna 1997. Letos by oslavila své 60. narozeniny.

tk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz