Domácí

Na jihlavskou polikliniku vtrhl muž s nožem! Napadal pacienty i ostrahu

V jihlavské poliklinice ve středu ohrožoval tamní ostrahu i pacienty v čekárně agresivní muž s nožem. Budovu nechtěl opustit a zpacifikovat ho tak museli až přivolaní policisté. Naměřili mu přes dvě promile alkoholu, takže skončil na záchytce.

V jihlavské poliklinice se ve středu odehrálo drama. Pacienty i ostrahu ohrožoval starší muž, který se okolo sebe oháněl loveckým nožem s asi dvaceticentimetrovou čepelí. 

"S tím nožem tam šermoval," popsala reportérovi TV Nova jedna z pacientek, která zrovna seděla v čekárně, když se agresor se zbraní v ruce objevil. 

Hádal se a napadal i pana Daszkiewicze, který ve zdravotnickém zařízení pracuje jako ostraha a chtěl ho kvůli bezpečnosti ostatních pacientů vyvést ven.

Související obsah

"Šel vyloženě po mě, protože se mu strašně nelíbilo, že hlídám jako ostraha, že kontroluju," vysvětloval. "Říkal, že si na mě počká, že mě zapíchne," svěřil se reportérovi. 

Muže nakonec musela zpacifikovat přivolaná policie. "Dnes okolo půl jedné odpoledne jsme dostali oznámení o incidentu, ke kterému došlo ve zdravotnickém zařízení. Přesný průběh a okolnosti incidentu v současné době šetříme," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle ní byl muž silně opilý. Výslech ho čeká, až vystřízliví. "Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce jsme mu naměřili přes dvě promile alkoholu a eskortovali jsme ho na protialkoholní záchytnou stanici," dodala Kroutilová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz