Krimi

Cizinec brutálně napadl lidi v metru, vážně je zranil. Policie hledá svědky

Jízda metrem o prodlouženém víkendu měla pro muže a ženu z Prahy bolestivé následky. Dvojici brutálně napadl cizinec, násilí vygradovalo na konečné zastávce. Oba napadení skončili v nemocnici s velmi vážnými zraněními, zatímco útočník je ve vazbě. Policie zveřejnila video a žádá svědky, aby se jí ozvali.

Brutální útok v pražském metru se odehrál v neděli 4. července zhruba čtvrt hodiny po 17. hodině. Třicetiletý cizinec začal muže a ženu napadat už ve stanici Anděl, přičemž násilí vyvrcholilo na konečné zastávce Černý Most. 

Na videu, která zveřejnila policie, je vidět, že útočník na nástupišti nejprve napadl ženu a povalil ji na zem, posléze se pustil do jejího doprovodu, do kterého bušil pěstmi. Svou agresi si vybíjel i na dalších lidech. Záběry ukazují, že se pokoušel nakopnout psa, kterého jeho majitelka bránila.

Posléze se do toho vložili dva muži, kteří útočníka zastavili. Jeden z nich cizince na místě držel až do příjezdu policie. Ostatní cestující poskytovali první pomoc zraněným.

Související obsah

"Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Kriminalisté v této souvislosti žádají svědky, aby se obrátili na linku 158 a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu. V současné chvíli pátráme hlavně po cestujících, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra v prvním vagónu a byli přítomni u začátku incidentu," vyzvala veřejnost mluvčí.

Útočník je stíhaný ve vazbě. Policie jej obvinila z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až deset let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz