Zahraničí

Při tragické nehodě u Senice přišly děti o matku. Dívka (9) bojuje o život

Při tragické nehodě u Senice přišly děti o matku. Dívka (9) bojuje o život
Zdroj: Hasičský a záchranný zbor

Nedaleko slovenské obce Senica poblíž hranic s Českem se ve středu stala tragická nehoda, při které přišla o život maminka dětí. Velmi vážně je zraněná i její devíletá dcera, která seděla na sedadle spolujezdce. V autě cestovaly další dvě děti, obě utrpěly lehčí zranění.

Tragédie se odehrála v katastru obce Štefanov v okrese Senica zhruba třicet kilometrů od české Břeclavi. V autě značky Škoda Fabia cestovala žena a tři děti, přičemž jedno z nich nebylo její.

"Ze zatím nezjištěných příčin došlo v úseku, který je vyznačený plnou čárou, ke srážce mezi autem a kamionem," uvedla slovenská policie.

Řidička a její devítiletá dcera, která seděla na sedadle spolujezdce, utrpěly velmi vážné zranění. Na místo pro ně letěl vrtulník. "Zasahující hasiči vysvobodili zaklíněné osoby z auta pomocí hydraulického zařízení a poskytli předlékařskou pomoc," popsali zásah hasiči.

Související obsah

Dívku pak vrtulník dopravil do nemocnice, maminka ale při převozu zemřela. Další dvě děti ve věku 6 a 7 let, které seděly vzadu v autosedačkách, skončily s lehčími zraněnými a do nemocnice je převezla sanitka.

"Přesné příčiny a okolnosti nehody policie nadále prověřuje. Jezděte opatrně, myslete na svou bezpečnost a zbytečně neriskujte," vyzvala policie na sociálních sítích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz