Domácí

Policisté hledají řidiče, který na přechodu srazil dítě a ujel! VIDEO

Policisté pátrají po řidiči osobního automobilu, který minulý pátek srazil na přechodu pro chodce v České Lípě dvanáctiletého chlapce, a ujel. V souvislosti s tím poskytli i záznam dopravní nehody, na kterém by hříšníkovo auto někdo mohl poznat.

Nehoda se stala v pátek 23. července před třetí hodinou odpoledne v Bulharské ulici v České Lípě. Poblíž tamního parčíku přejížděl přes přechod pro chodce dvanáctiletý cyklista, když se směrem od světelné křižovatky přiřítil osobní automobil tmavé barvy, a dítě srazil.

Střet auta s cyklistou zaznamenala bezpečnostní kamera. Ze záznamu je patrné, že řidič na místě nehody krátce zastavil a s chlapcem mluvil, pak se sbalil a odjel, aniž by se o dítě postaral a nehodu oznámil.

"Pomoc si chlapec přivolal mobilním telefonem přes tísňovou linku 158 sám," objasnila pro TN.cz mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

Chlapec podle ní neměl žádná viditelná zranění, i tak ho ale záchranáři raději převezli do nemocnice, kde zůstal do druhého dne. "Hoch je po střetu s vozidlem a následném pádu na silnici naštěstí v pořádku, jen ho ještě stále bolí odřenina na noze," dodala mluvčí.

Prostřednictvím médií se nyní obrací na řidiče tmavého vozidla, který cyklistu srazil, aby se dostavil na policii k podání vysvětlení. Zároveň veřejnost prosí o pomoc při jeho vypátrání a hledá i případné svědky nehody. 

"Pokud jste viděli nehodu nebo průjezd vozidla tímto úsekem v pátek krátce před 15. hodinou, ozvěte se nám prosím na linku 158. Pomohly by nám také záběry z palubních kamer projíždějících aut, protože ze záznamu na bezpečnostní kameře nelze zjistit registrační značku vozidla a s naprostou jistotou ani tovární značku," zakončila Baláková.

Policie zároveň upozorňuje, že cyklisté nesmějí přechody pro chodce přejíždět, mohou pouze přecházet a kolo vést vedle sebe.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz