Krimi

V koupelně byl cizí chlap. Když řekl, co tam dělá, seniorka jen zírala!

V koupelně byl cizí chlap. Když řekl, co tam dělá, seniorka jen zírala!
Zdroj: Getty Images

Cizí muž překvapil v koupelně vlastního domu 74letou seniorku z České Lípy. Na otázku, co u ní doma pohledává, se zeptal, zda-li neví, kde je vlakové nádraží. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Na nezvaného hosta narazila žena v úterý kolem osmé hodiny ranní v koupelně svého rodinného domku v Liberecké ulici. Na otázku, co u ní domá pohledává, jí odpověděl: "Nevíte, jak se dostanu na vlakové nádraží?"

Seniorka poté muže okamžitě vyhnala a zavolala na policii. "Operační důstojník na její adresu vyslal okamžitě hlídku, která podezřelého návštěvníka vypátrala ještě nedaleko místa činu. Policisté zjistili, že se jedná o 39letého muže z Moravskoslezského kraje, který 16. července letošního roku opustil brány věznice v Rýnovicích na Jablonecku, kde si odpykal čtyřletý trest odnětí svobody za krádeže vloupáním a za porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Muž tvrdil, že návrat na svobodu údajně oslavil se svým kamarádem z Českolipska a od té doby se zdržuje v okolí. Přitom by prý rád odcestoval za svou rodinou na Moravu, což se mu zatím ale nepodařilo. Do rodinného domku měl vniknout nezamčenými vchodovými dveřmi.

"V souvislosti s tímto deliktem čelí novému trestnímu stíhání ve zkráceném přípravném řízení, ve kterém se zodpovídá z přečinu porušování domovní svobody. Za to ho soud může vrátit zpátky do vězení na další tři roky," dodala Baláková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz