Domácí

Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči

Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči
Zdroj: TV Nova

Hasiči od pátečního rána zasahovali u požáru rodinného domu na Zlínsku. Jednoho člověka museli v dýchací masce vyvést z domu, celkem se zranili dva lidé, které ošetřili záchranáři. Zatím není jasné, proč začalo v rodinném domě hořet.

Hlášení o požáru rodinného domu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku přijala tísňová linka ve 4:12, na pomoc okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči.

Ti si po příjezdu na místo všimli ženy, která byla uvězněna na balkoně hořícího domu. Jednotky ji evakuovaly vnitřkem budovy v dýchací masce. Další dva lidé se dostali z domu bez pomoci.

"Hořelo ve sklepě a požár se rozšířil i do 1. patra domu. Obyvatelé domu před příjezdem hasičů zastavili přívod plynu. Hasiči v dýchacích přístrojích vypojili přívod elektřiny a požár hasili jedním útočným proudem C. S termokamerou zjišťovali teploty stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. K odvětrání prostor budovy byl nasazen přetlakový ventilátor," popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Související obsah

Dva lidé se zranili, záchranáři je ošetřili na místě. Zatím není přesně jasné, proč začalo v domě hořet, to odhalí až policisté a vyšetřovatel hasičů. Výše škody zatím nebyla odhadnuta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz