Domácí

Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči

Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči
Zdroj: TV Nova

Hasiči od pátečního rána zasahovali u požáru rodinného domu na Zlínsku. Jednoho člověka museli v dýchací masce vyvést z domu, celkem se zranili dva lidé, které ošetřili záchranáři. Zatím není jasné, proč začalo v rodinném domě hořet.

Hlášení o požáru rodinného domu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku přijala tísňová linka ve 4:12, na pomoc okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči.

Ti si po příjezdu na místo všimli ženy, která byla uvězněna na balkoně hořícího domu. Jednotky ji evakuovaly vnitřkem budovy v dýchací masce. Další dva lidé se dostali z domu bez pomoci.

"Hořelo ve sklepě a požár se rozšířil i do 1. patra domu. Obyvatelé domu před příjezdem hasičů zastavili přívod plynu. Hasiči v dýchacích přístrojích vypojili přívod elektřiny a požár hasili jedním útočným proudem C. S termokamerou zjišťovali teploty stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. K odvětrání prostor budovy byl nasazen přetlakový ventilátor," popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Související obsah

Dva lidé se zranili, záchranáři je ošetřili na místě. Zatím není přesně jasné, proč začalo v domě hořet, to odhalí až policisté a vyšetřovatel hasičů. Výše škody zatím nebyla odhadnuta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz