Domácí

Požár haly u Bruntálu napáchal obří škodu, hasiči ji odhadli na 200 milionů

Hasiči Moravskoslezského kraje měli v noci na čtvrtek plné ruce práce, v Břidličné hořela výrobní linka a střecha výrobní haly. Událost se obešla bez zranění, škody jsou ale ohromné, podle prvních odhadů se vyšplhají na 200 milionů korun. Proč začalo v hale hořet, musí hasiči nejdříve vyšetřit.

Do boje s plameny vyrazilo celkem 11 jednotek hasičů, tísňová linka přijala hlášení o požáru ve středu krátce před desátou hodinou večer. Hořet začalo ve výrobní hale v Břidličné.

"Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo zhruba stejnou dobu. K hašení mj. využili i výškovou techniku – dvě automobilové plošiny: AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK Bruntál a AP 27 Tatra 815 dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Jednotkám hasičů se podařilo před plameny uchránit další přilehlé haly, i tak jsou škody ohromné. Vyšetřovatelé odhadli, že se škody vyšplhají až k 200 milionům korun.

Související obsah

Až do čtvrtečního rána místo kontrolovaly dvě jednotky dobrovolných hasičů. Zatím není přesně jasné, proč začalo v hale hořet, to ukáže až další vyšetřování.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz