Domácí

Údajného žháře policisté po roce dopadli. Hrozí mu výjimečný trest

Policisté dopadli muže, který podle kriminalistů loni na podzim hodil zápalnou lahev do pokoje ubytovny na Praze 4. Dvaadvacetiletému mladíkovi hrozí až výjimečný trest za pokus o dvojnásobnou vraždu.

Téměř po roce pražští detektivové z odboru extrémismu a terorismu vypátrali dvaadvacetiletého mladíka. V úterý ho kriminalisté zatkli.

"Koncem září loňského roku hodil Molotovův koktejl do okna v Praze 4. Jen shodou náhod se tato láhev nerozbila a nezačala hořet," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

V pokoji byli dva cizinci. V celé ubytovně pak přes šest stovek lidí. Policisté nechtějí ani domýšlet, co by se stalo, kdyby vznikl požár.

Související obsah

Mladík se u výslechu přiznal, motiv ale policie kvůli dalšímu vyšetřování nechce uvést. Není tak jasné, jestli šlo o nějakou osobní rozepři mezi mladíkem a cizinci.

"Nyní je tedy podezřelý z trestného činu pokusu o vraždu a pokusu obecného ohrožení. V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest," doplnil Daněk.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz