Zahraničí

Kočkovrah z anglického Brightonu dostal za ubodání devíti zvířat pět let

Kočkovrah z anglického Brightonu dostal za ubodání devíti zvířat pět let
Zdroj: Profimedia

Čtyřiapadesátiletý Steve Bouquet, přezdívaný “brightonský zabiják koček,“ dostal v pátek u soudu trest vězení v délce pěti let a tří měsíců. V jihoanglickém městě ubodal devět zvířat, dalších sedm jeho útok přežilo.

Bouqueta shledala porota vinným již počátkem července. Soudce nyní při vynesení trestu označil jeho chování za kruté válečné tažení. Potrestal Bouqueta za používání nože na veřejnosti a poškození cizí věci. Odsouzený svou vinu po celou dobu procesu popíral a tvrdil, že má kočky rád. Důkazy však vypověděly něco jiného, informovala britská média.

Řádění kočkovraha trvalo od října roku 2018 do poloviny roku následujícího. Šestnáct pobodaných koček, z nichž devět nepřežilo, vzbudilo ve městě velké pobouření a policisté po pachateli pátrali s velkým nasazením. Dlouho se však neměli čeho chytit.

Související obsah

Osudným se Bouquetovi, který tehdy pracoval jako ostraha v nákupním centru, staly záběry z bezpečnostní kamery, kterou instaloval jeden ze sousedů, kterému pobodal kočku. Ukázaly, jak zaútočil na další zvíře. Policisté pak shromáždili přesvědčivé důkazy.

U pachatele našli nůž, kde byla kromě jeho i kočičí DNA. Z dat Bouquetova mobilu zjistili, že se vždy v době činů pohyboval v místech, kde se útoky odehrály. Všechny případy se staly po cestě, kterou chodil do práce, nebo v okolí jeho bydliště, pokud měl volno. Navíc policisté našli v jeho mobilu a počítači fotografie dvou z jeho obětí a vypátrali svědka, který ho viděl na místě, kde chvilku poté našli jedno z mrtvých zvířat.

Související obsah

Rozsudek si přišli vyslechnout i někteří majitelé napadených koček, kteří se neubránili dojetí. Kromě citové újmy utrpěli i finanční ztráty, účty od veterinářů snažících se o záchranu jejich mazlíčků leckdy přesahovaly v přepočtu sto tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz