Zahraničí

Anglický soud uznal vinným vraha koček, ubodal devět zvířat, další zranil

Anglický soud uznal vinným vraha koček, ubodal devět zvířat, další zranil
Zdroj: Sussex Police

Porota v jihoanglickém Brightonu odsoudila 54letého Steva Bouqueta za brutální pobodání 16 domácích koček v ulicích města. Devět zvířat útok nepřežilo, policisté šli po muži s plným nasazením mnoho měsíců.

Verdikt o vině padl po osmidenním projednávání ve středu. Výši trestu oznámí soud 12. července, Bouquet si na rozhodnutí počká ve vazbě. Svou vinu popírá, tvrdil, že má kočky rád, policisté však proti němu shromáždili dostatek důkazů.

Jak vyplývá z informací na webu krajské policie Sussex, kriminalisté po pachateli brutálních útoků na kočky pátrali se vší vervou včetně využití záběrů z průmyslových kamer a dat z mobilního telefonu podezřelého.

První kočku měl pracovník ostrahy Bouquet podle soudu zabít v říjnu 2018. Do konce roku bylo útoků několik, majitelé koček se obraceli na policii s podezřením, že je někdo úmyslně pobodal. Policisté nechali provést veterinární vyšetření mrtvých zvířat, které to potvrdilo.

K incidentům docházelo v celkem malé oblasti, ale strážci zákona se neměli dlouho čeho chytit, neexistovali žádní svědci. Zlom nastal až koncem května následujícího roku. Tehdy přišel domů silně krvácející devítiměsíční kocour Hendrix. Majitelé šli po krvavé stopě vedoucí průchodem k jejich domu a všimli si, že je tam průmyslová kamera. Tu nechal instalovat další ze sousedů, jehož kočku někdo smrtelně bodnul.

Související obsah

Na záznamu z kamery policisté viděli muže, který se ke kocourovi shýbnul a pohladil ho. Pak sáhl pro něco do batohu a prudce trhnul rukou. Hendrix sice utekl domů, ale později svému zranění podlehl.

O dva dny později policisté Bouqueta zadrželi. Našli u něj nůž a na rukojeti jeho DNA, na čepeli pak DNA kočičí. Jenže podezřelý tvrdil, že nůž našel ten den cestou z práce. A že kočky má rád a často je na ulici hladí.

Muž byl propuštěn na kauci a úporné vyšetřování pokračovalo. Technici objevili v jeho počítači fotografie koček na ulicích v různých částech města, vystopovali, že navštěvuje web s informacemi o ztracených kočkách a pouští si videa s útoky psů na kočky. V dalším jeho zařízení pak našli dvě fotografie ubodaných koček, které pořídil on sám.

Související obsah

Dalším důkazem byla data z jeho mobilního telefonu s informacemi o jeho pohybu. Shodoval se s místy a časy incidentů. Většina koček byla napadena na cestě, kterou chodil do práce a zpět. Když měl volno, útočil v okolí svého bydliště. Kriminalistům se tak podařilo vyvrátit i jeho tvrzení o nálezu nože – v té době se pohyboval jinde. A nakonec policisté našli očitého svědka, který viděl Bouqueta odcházet z místa, kde byla vzápětí nalezena mrtvá kočka. Navíc od chvíle jeho zadržení zabíjení koček ustalo.

Jak upozornil soud, kromě citové újmy utrpěli majitelé zvířat i značné finanční ztráty, když se snažili kočkám zachránit život a odvezli je k veterináři. Některé z účtů za operace přesáhly 7 tisíc liber (přes 200 tisíc Kč). Kromě vězení tak kočkovrahovi hrozí, že bude muset zaplatit náhradu škody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz