Domácí

Opilá seniorka v Brně spadla ze srázu do řeky, zachránili ji kladkostrojem

Štěstí v neštěstí měla opilá 66letá seniorka, která se v brněnském Jundrově zřítila ze srázu do řeky Svratky. Chtěla si prý pouze odskočit na toaletu a najednou byla ve vodě. Z jednoho vína, které si podle svých slov předtím dala, se nakonec vyklubalo mnohem větší množství. Vyvázla s odřeninami, stěžovala si také na bolest nohou.

Brněnští strážníci museli sestrojit kladkostroj, aby zachránili opilou seniorku uvázlou v řece Svratce. Spadla tam ve čtvrtek večer.

"Z velmi prudkého srázu nedaleko Kamenomlýnského mostu se zřítila 66letá žena a částí těla ležela ve Svratce. Při procházení Veslařskou ulicí si jí z chodníku všiml kolemjdoucí," uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Žena zachránce vyhlížela s nohama ve vodě. Byla ušpiněná, ale na strážníky volala, že nepotřebuje ošetřit. "Aby ji mohli vytáhnout do příkrého svahu, museli z karabin, lan a kladek sestrojit kladkostroj. Do vyprošťování se potom zapojily hned dvě hlídky," pokračoval mluvčí.

Související obsah

Těsně před pádem si chtěla seniorka odskočit na toaletu. Zřejmě jí ale podklouzly nohy. Strážníkům přiznala, že předtím pila alkohol.

"Před přivolanými záchranáři dodala, že si dala jedno víno. Po upřesňujícím dotazu doplnila, že tím má na mysli jeden litr. Zdravotníci ženu ošetřili a s bolestmi nohou a odřeninami ji převezli do nemocnice," uzavřel Ghanem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz