Domácí

Turistika na boso je mezi lidmi stále populárnější, doporučují ji i odborníci

Bez bot do přírody. Takzvaná turistika na boso je mezi lidmi stále populárnější a lidí, kteří si ji chtějí na vlastní kůži vyzkoušet, přibývá. A tento druh chůze chválí i ortopedi. Tělu i chodidlům prý skvěle prospívá. Mezinárodní den chůze na boso připadá právě na sobotu.

Na výlety po okolí si boty zásadně nebere ani Jaroslava Fajfrová, podle ní chůzí naboso dělá něco dobrého pro své zdraví. "Perfektní, je to zdravé, neničí se boty, ušetříte, akorát si pak člověk večer musí umýt nohy," svěřila se paní Jaroslava.


Lidi, kteří tento druh turistiky vyznávají, v České republice sdružuje Igor Slouka. V sobotu na zámku v Loučni uspořádal oficiální, v pořadí už šestý mezinárodní den turistiky na boso. "Nejhezčí na tom je, že bosá chůze je zadarmo a je zdravá," vysvětlil Slouka.

Související obsah

Bez bot už prošel pořádný kus naší země. "Překonali jsme toho hodně, Sněžku, Praděd, byli jsme i v Alpách," dodal Slouka.

Každý, kdo chce začít s turistikou na boso, si v sobotu mohl například vyzkoušet chůzi na střepech. Zázemí pro akci poskytl zámek Loučeň na Nymbursku. Jako zpestření tam pro návštěvníky připravili prohlídky interiérů a komnat, jak jinak než bez bot.

"Chůze na boso je zdravý trend, ale musí se dělat správně. Takže doporučuji měkkou trávu, písek a nebo lesní stezky," řekl ortoped Lukáš Galek.

Reportér Jan Zálužský přešel naboso přes rozžhavené uhlíky v přímém přenosu:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín darovaných chudším zemím na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až devět miliard dávek.

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz