Domácí

Cyklistka si v Beskydech vážně poranila hlavu, odvážel ji vrtulník

Cyklistka si v Beskydech vážně poranila hlavu, odvážel ji vrtulník
Zdroj: Horská služba

Projížďka na kole po Frýdecko-Místecku dopadla v sobotu pro 44letou ženu špatně. Po pádu skončila v bezvědomí a vážně si zranila hlavu, vrtulník ji přepravil na urgentní příjem do nemocnice.

Cyklistka spadla z kola v Malenovicích v Beskydech poblíž Satinského vodopádu v sobotu odpoledne. Po nehodě byla krátce v bezvědomí.

"Zasahující lékař u ní při prvotním vyšetření zjistil vícečetná poranění hlavy, příznaky svědčily rovněž pro otřes mozku. Záchranáři pacientku zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace a zahájili podávání léků," informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Související obsah

Na místo musela i helikoptéra. "Za stálého monitorování životních funkcí byla poté letecky přepravena do Fakultní nemocnice v Ostravě a předána do péče týmu tamního urgentního příjmu," dodal Humpl.

Nikdo jiný se nezranil, neohodou se přesto zabývají policisté. "Orientační dechová zkouška u ní provedena nebyla s ohledem na její zranění v obličeji, byl u ní nařízen odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyla pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

V pátek záchranáři zasahovali v nedaleké obci Bílá rovněž u pádu cyklisty, 48letý muž si také zranil hlavu a utrpěl otřes mozku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz