Domácí

Modernizace D1 se blíží ke konci, omezení by měla skončit v říjnu

Modernizace dálnice D1 se po dlouhých osmi letech pomalu blíží ke svému konci. Opravený úsek mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi byl měl být od pondělí opět průjezdný bez omezení. K celkové modernizaci zbývají dokončit ještě zbylé tři úseky v délce necelých 34 kilometrů.

Práce na části dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi trvaly necelé tři roky. Dělníci v současné době odstraňují dočasná svodidla v zúžení a od pondělí pustí řidiče na nově postavený, 7,7 kilometrů dlouhý úsek.

"Se stavbou nové D1 za provozu jsme konečně po osmi letech v cílové rovince. Všechny stavební společnosti nás ujišťují, že za dva měsíce zmizí poslední zúžení a řidiči si po prvním říjnovém víkendu vyzkoušejí celých 160 kilometrů. Všem řidičům patří dík za jejich trpělivost," řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Související obsah

V rámci modernizace D1 probíhají práce ještě na posledních třech úsecích (Koberovice – Humpolec, Velký Beranov – Měřín, Devět křížů – Ostrovačice) v celkové délce 33,8 kilometrů.

Modernizace dálnice D1 začala 9. května 2013, poslední omezení mají podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zmizet o víkendu 2. a 3. října. Kompletně nově postavená dálnice bude stát dohromady 24 miliard korun a je spolufinancována evropskými fondy.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz