Zahraničí

Řecké ostrovy zasáhlo zemětřesení, otřesy byly cítit až u pobřeží Turecka

Řecké ostrovy zasáhlo zemětřesení, otřesy byly cítit až u pobřeží Turecka
Zdroj: Profimedia

Série zemětřesení zasáhla v neděli řecké Dodekanéské souostroví v jihovýchodní části Egejského moře. Otřesy o síle 5,3 magnituda pocítili lidé na Krétě, Rhodosu i ostrovu Kos.

Otřesy o síle 5,4 stupně zasáhly v neděli ráno oblast v Egejském moři, poblíž malého řeckého ostrova Nisyros. Epicentrum se nacházelo zhruba 23 kilometrů od ostrova, informuje agentura AP.

Ostrov je zhruba osm kilometrů dlouhý a má necelých tisíc obyvatel. Úřady si původně myslely, že za otřesy stojí sopka, která se na ostrově nachází. Chvění země bylo cítit v celém Egejském moři, a to včetně ostrovů Kréta, Rhodos a Kos.

Související obsah

Zemětřesení pocítili také v tureckém pobřežním městě Datca v provincii Mugla. Podle řeckých i tureckých úřadů však žádné škody ani oběti na životech naštěstí nezpůsobilo.

Na začátku července zasáhly otřesy o síle 3,5 stupně také Chorvatsko. Výskyt zemětřesení je v Chorvatsku v posledních měsících velmi častý. V prosinci minulého roku srovnalo se zemí zemětřesení část města Petrinje. Otřesy tenkrát dosáhly síly 6,3 stupně a podle expertů je pocítili i lidé v dalších zemích, včetně Česka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz