Zahraničí

Řecké ostrovy zasáhlo zemětřesení, otřesy byly cítit až u pobřeží Turecka

Řecké ostrovy zasáhlo zemětřesení, otřesy byly cítit až u pobřeží Turecka
Zdroj: Profimedia

Série zemětřesení zasáhla v neděli řecké Dodekanéské souostroví v jihovýchodní části Egejského moře. Otřesy o síle 5,3 magnituda pocítili lidé na Krétě, Rhodosu i ostrovu Kos.

Otřesy o síle 5,4 stupně zasáhly v neděli ráno oblast v Egejském moři, poblíž malého řeckého ostrova Nisyros. Epicentrum se nacházelo zhruba 23 kilometrů od ostrova, informuje agentura AP.

Ostrov je zhruba osm kilometrů dlouhý a má necelých tisíc obyvatel. Úřady si původně myslely, že za otřesy stojí sopka, která se na ostrově nachází. Chvění země bylo cítit v celém Egejském moři, a to včetně ostrovů Kréta, Rhodos a Kos.

Související obsah

Zemětřesení pocítili také v tureckém pobřežním městě Datca v provincii Mugla. Podle řeckých i tureckých úřadů však žádné škody ani oběti na životech naštěstí nezpůsobilo.

Na začátku července zasáhly otřesy o síle 3,5 stupně také Chorvatsko. Výskyt zemětřesení je v Chorvatsku v posledních měsících velmi častý. V prosinci minulého roku srovnalo se zemí zemětřesení část města Petrinje. Otřesy tenkrát dosáhly síly 6,3 stupně a podle expertů je pocítili i lidé v dalších zemích, včetně Česka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz