Zahraničí

Gangsteři postřelili na ulici v New Yorku deset lidí, sedm omylem

Gangsteři postřelili na ulici v New Yorku deset lidí, sedm omylem
Zdroj: Profimedia

Drsné časy neskončily. Dva maskovaní muži stříleli v sobotu v noci na ulici v americkém New Yorku na členy gangu. Tři trefili, zasáhli však dalších sedm lidí, kteří v tom byli nevinně.

Krvavý incident se stal před půlnocí ve čtvrti Corona v Queensu. Dva maskovaní muži v mikinách s kapucí a se zbraněmi v rukou běželi po chodníku a spustili palbu. Potom nasedli na skútry, kterými pro ně přijeli komplicové, a slehla se po nich zem, uvedla v neděli americká média.

Související obsah

Po jejich řádění zůstalo deset zraněných, kteří byli převezeni do nemocnic. Život žádného z nich by neměl být ohrožen.

Mezi postřelenými jsou podle policie tři členové gangu Trinitarios, což je drsný hispánský pouliční gang s kořeny v Dominikánské republice, který působí na celém východním pobřeží Spojených států. Střelci mohli být od konkurence, nebo šlo o vyřizování účtů uvnitř bandy.

Zbytek zraněných, tedy sedm lidí, v tom byl nevinně. Což opět podnítilo debaty o strmě narůstajícím násilí během koronavirové pandemie, které se rozbujelo hlavně v chudších černošských a hispánských čtvrtích velkoměsta.

Související obsah

O víkendu to nebyla jediná střelba s velkým počtem zraněných. Po útoku střelce na parkovišti pohřebního ústavu v Indianapolis je v kritickém stavu čtyřletá holčička, postřelení byli další čtyři lidé. Střílelo se také v Ohiu, Illinois, Kentucky či v New Orleans. Odtud hlásí zatím jedinou oběť, mladíka, kterému ještě nebylo osmnáct. Při dvou na sobě nezávislých případech střelby tam byli zraněni další čtyři lidé.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz