Zahraničí

Gangsteři postřelili na ulici v New Yorku deset lidí, sedm omylem

Gangsteři postřelili na ulici v New Yorku deset lidí, sedm omylem
Zdroj: Profimedia

Drsné časy neskončily. Dva maskovaní muži stříleli v sobotu v noci na ulici v americkém New Yorku na členy gangu. Tři trefili, zasáhli však dalších sedm lidí, kteří v tom byli nevinně.

Krvavý incident se stal před půlnocí ve čtvrti Corona v Queensu. Dva maskovaní muži v mikinách s kapucí a se zbraněmi v rukou běželi po chodníku a spustili palbu. Potom nasedli na skútry, kterými pro ně přijeli komplicové, a slehla se po nich zem, uvedla v neděli americká média.

Související obsah

Po jejich řádění zůstalo deset zraněných, kteří byli převezeni do nemocnic. Život žádného z nich by neměl být ohrožen.

Mezi postřelenými jsou podle policie tři členové gangu Trinitarios, což je drsný hispánský pouliční gang s kořeny v Dominikánské republice, který působí na celém východním pobřeží Spojených států. Střelci mohli být od konkurence, nebo šlo o vyřizování účtů uvnitř bandy.

Zbytek zraněných, tedy sedm lidí, v tom byl nevinně. Což opět podnítilo debaty o strmě narůstajícím násilí během koronavirové pandemie, které se rozbujelo hlavně v chudších černošských a hispánských čtvrtích velkoměsta.

Související obsah

O víkendu to nebyla jediná střelba s velkým počtem zraněných. Po útoku střelce na parkovišti pohřebního ústavu v Indianapolis je v kritickém stavu čtyřletá holčička, postřelení byli další čtyři lidé. Střílelo se také v Ohiu, Illinois, Kentucky či v New Orleans. Odtud hlásí zatím jedinou oběť, mladíka, kterému ještě nebylo osmnáct. Při dvou na sobě nezávislých případech střelby tam byli zraněni další čtyři lidé.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz